Kolejne remonty w Stoczni Marynarki Wojennej. Statak „Nestor” zakończył pobyt w stoczni, przypłynęła za to „Jeniffer Benita”.
W sobotę 19 września 2015 r. Stocznia Marynarki Wojennej S.A. przyjęła do remontu odnowienia klasy kolejny statek bandery holenderskiej, drobnicowiec „Jeniffer Benita”. Remont przewiduje głównie piaskowanie i malowanie kadłuba wraz z malowaniem oznaczeń, przegląd armatury dennej i burtowej, czyszczenie i konserwację skrzyń kingstonowych, oraz tunelu steru strumieniowego jak również czyszczenie chłodnic poszyciowych. Oprócz tego konieczny jest przegląd i pomiary płetwy sterowej, oraz wału śrubowego, demontaż i montaż wału z wymianą uszczelnień, czyszczenie płatów śruby oraz naprawa zrębnic ładowni. Ponadto prace remontowe obejmują czyszczenie zbiorników paliwa, konserwację ładowni i pokryw ładowni jak również inne prace stalowe na jednostce.Remont statku przewidziany jest na 16 dni.
We wtorek 8 września 2015 r. został wydokowany w ramach remontu odnowienia klasy kolejny statek armatora Sunship, kontenerowiec „Nestor”. Zakres prac na jednostce obejmuje głównie piaskowanie i malowanie kadłuba, przegląd armatury dennej i burtowej, czyszczenie i konserwację skrzyń kingstonowych oraz tunelu steru strumieniowego jak również czyszczenie chłodnic poszyciowych. Ponad to przeprowadzony został przegląd i pomiary płetwy sterowej oraz wału śrubowego, dokonano wymiany uszczelnień jak też wykonany został remont pokryw z ładowni. Oprócz tego konieczne było czyszczenie zbiorników paliwa, sprawdzenie i test trapu, przegląd maszynki sterowej i likwidacja przecieków oleju na siłownikach jak również konserwacja łańcuchów kotwicznych i kotwic. Zakładany postój jednostki na stanowisku lądowym przewidziany jest na około 20 dni.
Szwedzi czekają na polskie promy. W porcie Ystad rosną obawy o finanse i przyszłość wspólnego projektu
Gdańska Giełda Zboża ponownie połączyła najważniejszych przedstawicieli branży
FRS Windcat odebrał nowy statek z kadłubem z Polski
Rośnie potencjał podażowy LNG. Inwestycje na rynku amerykańskim ustabilizują rynek [ANALIZA]
Na masowcach marynarze pracują bezpieczniej. Statki jednak wciąż toną i są przedmiotem zbrojnych ataków
TT-Line zamówiło kolejny prom nowej generacji
Oświadczenie prezesa PŻB S.A. w sprawie przedstawionych mu zarzutów