• <
Nauta_top_1100x200

Firma ABB, światowy lider w dziedzinie energetyki i automatyki, zaprojektowała turbosprężarki zainstalowane na największych kontenerowcach

27.04.2015 05:32 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Firma ABB, światowy lider w dziedzinie energetyki i automatyki, zaprojektowała turbosprężarki zainstalowane na największych kontenerowcach

Pierwszą z jednostek, na której zainstalowano turbosprężarki ABB, jast CSCL Globe chińskiego armatora China Shipping Container Lines (CSCL) o pojemności 19 100 TEU, który ukończył swój dziewiczy rejs w lutym 2015 roku. Kolejnym jest należący do Mediterranean Shipping Company MSC Oscar o pojemności 19 224 TEU. Te dwa statki zapoczątkują serie jednostek wyposażonych w silniki z zaprojektowanymi przez ABB turbosprężarkami, które trafią na rynek w najbliższych miesiącach.

Największe jednostki spośród wszystkich znajdujących się w eksploatacji, CSCL Globe i MSC Oscar, to jedyne kontenerowce o pojemności przekraczającej 19 000 TEU. Oprócz konstrukcji pozwalającej na uzyskanie rekordowej ładowności wyróżniają je również silniki — największe, jakie zainstalowano na jakimkolwiek statku. Zaawansowana technologia w połączeniu z wysoką wydajnością turbosprężarek ABB poprawia sprawność tych silników, zmniejsza zużycie paliwa i obniża emisję spalin.

Zaprojektowane przez ABB turbosprężarki, zamontowane na obu statkach, mają bardzo pozytywny wpływ na zużycie paliwa, które stanowi kluczowy problem dla tak dużych statków, stojących również przed wyzwaniem zmniejszenia emisji spalin.

Na CSCL Globe zainstalowano trzy turbosprężarki ABB typu A185-L, a na MSC Oscar trzy turbosprężarki ABB typu A180-L. Pomocnicze silniki obu statków również zostały wyposażone w turbosprężarki ABB. Te dwa statki są pierwszymi z serii jednostek, które będą wyposażone w taką samą konfigurację silników i turbosprężarek.

„Na przestrzeni ostatnich pięciu lat kontenerowce niemal podwoiły ładowność. Koszt paliwa sprawia, że zwiększona wydajność silnika jest i będzie priorytetem dla właścicieli i operatorów statków towarowych. Nasza seria turbosprężarek A100-L powstała w oparciu o opinie klientów z branży morskiej. Aby spełnić specjalne wymagania statków tej wielkości, przy projektowaniu serii A100-L wykorzystaliśmy technologię sprawdzoną na dwusuwowych silnikach okrętowych umożliwiającą zmniejszenie zużycia paliwa i zgodną z limitami emisji tlenków azotu Tier I, II i III.

Ogromnie nas cieszy, że ABB odgrywa ważną rolę w zasilaniu tych dwóch ogromnych statków, a w kolejce czekają kolejne, jeszcze większe” — powiedział Arie Smits, dyrektor generalny ABB Turbocharging w Szwajcarii.


Więcej informacji na temat turbosprężarek ABB na pokładach największych kontenerowców świata można znaleźć w naszym artykule: Morskie statki towarowe — czy większy znaczy lepszy?

........................................................

Więcej na temat ABB Turbocharging
ABB Turbocharging (www.abb.com/turbocharging) stoi na czele światowego przemysłu w produkcji i konserwacji turbosprężarek dla silników spalinowych o mocy od 500 kW do ponad 80 MW. Stosowane przez nas najnowocześniejsze technologie i innowacje zapewniają naszym klientom najlepsze osiągi przy mniejszej emisji spalin, nawet na najtrudniejszych warunkach. W tej chwili na całym świecie eksploatowanych jest około 200 tysięcy turbosprężarek ABB — na statkach, w elektrowniach, agregatach prądotwórczych, lokomotywach spalinowych i pojazdach w przemyśle wydobywczym. Mamy ponad 100 stacji serwisowych w ponad 50 krajach na całym świecie, dzięki czemu gwarantujemy klientom oryginalne części zamienne i usługi w dowolnym miejscu i czasie.

Grupa ABB
ABB (www.abb.com) jest światowym liderem w dziedzinie energetyki i automatyki. Umożliwiamy firmom z branży energetyki, przemysłu, transportu oraz infrastruktury poprawę produktywności, jednocześnie zmniejszając wpływ na środowisko naturalne. Grupa kapitałowa ABB jest obecna w około 100 krajach na całym świecie i zatrudnia 140 000 osób.

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 38847,00 $ tona -0,20% 22 paź
 Cynk 3494,00 $ tona -2,51% 22 paź
 Aluminium 2945,00 $ tona -2,26% 22 paź
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.