• <
Baltexpo2023_duży

Cięcie blach pod pierwszy z 10 wycieczkowców ekspedycyjnych SunStone

Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Cięcie blach pod pierwszy z 10 wycieczkowców ekspedycyjnych SunStone

Partnerzy portalu

Cięcie blach pod pierwszy z 10 wycieczkowców ekspedycyjnych SunStone - GospodarkaMorska.pl

16 marca w Haimen (Chiny) odbyła się ceremonia cięcia blach dla pierwszego z 10 wycieczkowców ekspedycyjnych SunStone. Statek będzie charakteryzował się nowatorskim kształtem kadłuba X-Bow.

Wycieczkowiec będzie nosił nazwę "Greg Mortimer" i pozwoli na rejsy do Arktyki, Antarktydy i innych odległych, trudnych nawigacyjnie miejsc. Dzięki zastosowanemu i opatentowanemu kształtowi kadłuba X-Bow, stworzonego przez norweskiego ULSTEIN - rejsy staną się łatwiejsze, szybsze i przyjemniejsze. X-bow to koncepcja odwróconego łuku. Kadłub będzie zbudowany zgodnie z klasą polarną PC6.

Wycieczkowiec projektu Ulstein, najprawdopodobniej zostanie dostarczony amerykańskiemu armatorowi SunStone w 2019 roku. To pierwsza jednostka tego projektu, ale umowa obejmuje budowę dziewięciu kolejnych statków.

Greg Mortimer będzie miał 104,3 m długości i 18,4 m szerokości. Statek pomieści 255 osób, w tym pasażerów i pracowników. Operatorem  wycieczkowca zostanie Aurora Expeditions.

 

 

etmal_790x120_gif_2020
pge_baltica_390x100_sg
gryfia_2023
AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.