• <

Bibby WaveMasters opracowuje system o zerowej emisji

Strona główna Bibby WaveMasters opracowuje system o zerowej emisji
Bibby WaveMasters opracowuje system o zerowej emisji - GospodarkaMorska.pl

sons/offshore-energy

22.05.2020 Źródło: offshore-energy.biz

Bibby Marine Services (Bibby) z siedzibą w Wielkiej Brytanii otrzymało grant na zbadanie szeregu układów paliwowych o zerowej emisji dwutlenku węgla w ramach projektu badawczo-rozwojowego WaveMaster Zero C.

Projekt będzie wspierany przez grant z MarRI-UK, skolaborowanego narzędzia dla brytyjskiego przemysłu i środowisk akademickich, aby wspólnie stawić czoła wyzwaniom związanym z innowacjami i technologią.

Helen Samuels, dyrektor generalny Bibby Marine Ltd, powiedziała: „Znajdujemy się w ważnym momencie, w którym zerowa emisja dwutlenku węgla jest jedyną drogą naprzód, a ten projekt wesprze krytyczne zmiany w sektorze żeglugi w Wielkiej Brytanii i poza nią, a także wniesie ogromny wkład do rozwiązania problemu klimatu, przed którym stoimy ”.

W badaniu Bibby wykorzysta projekt swojej floty bojowych statków usługowych (SOV) Bibby WaveMaster.

Bazując na konstrukcji kadłuba WaveMaster, zaprojektowanych zostanie pięć alternatywnych paliw: biopaliwo, wodór, amoniak, metanol i moc akumulatora.

Bibby poinformowało, że ​​każda koncepcja zostanie przeanalizowana pod kątem technicznym, środowiskowym, ekonomicznym i legislacyjnym, a każde paliwo zostanie ocenione w celu opracowania planu skutecznego wdrożenia.

Projekt prowadzony przez Bibby obejmuje również ORE Catapult, Peel Group, Lloyd's Register, Ricardo, Damen Shipyards, Square 5 i EFC Energy Solutions.

Oczekuje się, że projekt przyniesie korzyści zarówno na rynku energii offshore, jak i na rynku SOV, ale będzie również stanowić krok naprzód w zwiększaniu skali większych statków.

SOV są preferowanym narzędziem do uzyskiwania dostępu do morskich turbin wiatrowych, a specjalnie zaprojektowane przez Bibby jednostki WaveMaster są wynikiem szeroko zakrojonego programu badań i rozwoju.

„SOV są preferowanym statkiem w morskich farmach wiatrowych, ale mimo że są nowe i wysoce innowacyjne, musimy teraz skupić się na ich emisji. Możemy to zrobić tylko współpracując ze światowej klasy partnerami ” - powiedział Rob Osborne, Bibby Marine Services, inżynier innowacji i kierownik projektu w projekcie WaveMaster Zero C.

„Jestem bardzo dumny z szeregu firm, które zmobilizowaliśmy, aby wspólnie rozwijać tę innowację. Potencjał tego projektu zrewolucjonizowania sposobu pracy Bibby i innych operatorów morskich jest bardzo ekscytujący. ”

Źródło:
offshore-energy.biz
 Ropa brent 45,25 $ baryłka  -0,20% 17:36
 Cyna 17960,00 $ tona 0,39% 5 sie
 Cynk 2370,00 $ tona 2,86% 5 sie
 Aluminium 1739,00 $ tona 1,76% 5 sie
 Pallad 2250,85 $ uncja  0,90% 17:36
 Platyna 996,65 $ uncja  0,32% 17:36
 Srebro 28,10 $ uncja  3,77% 17:36
 Złoto 2054,20 $ uncja  0,69% 17:36

Dziękujemy za wysłane grafiki.