• <
BOTA_TECHNIK_MEGA

ABB dostarczy rozwiązania energetyki i automatyki na potrzeby pól naftowych u wybrzeży ZEA

27.07.2015 05:47 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki ABB dostarczy rozwiązania energetyki i automatyki na potrzeby pól naftowych u wybrzeży ZEA
ABB dostarczy rozwiązania energetyki i automatyki na potrzeby pól naftowych u wybrzeży ZEA - GospodarkaMorska.pl

Rozwiązania z zakresu zarządzania energią, elektryfikacji i telekomunikacji, mające na celu poprawę bezpieczeństwa i niezawodności przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów operacyjnych i emisji instalacji u wybrzeży Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

ABB, wiodący dostawca technologii energetyki i automatyki, otrzymał od Hyundai Heavy Industries zamówienie na systemy elektryczne i telekomunikacyjne. Zamówienie jest warte około 100 mln USD, z czego mniej więcej połowę zaksięgowano w ostatnim kwartale 2014 roku, blisko 27 mln USD w I kwartale tego roku, a 20 mln USD w II kwartale. Zamówienie umożliwi firmie Hyundai Heavy Industries wypełnienie jej zobowiązań wobec Abu Dhabi Marine Operating Co. w ramach kontraktu EPC Work na projekt Nasr Full Field Development (Pakiet 2).

Rozwiązanie ABB obejmuje systemy zarządzania energią, zasilania z lądu i systemy telekomunikacyjne, które są ze sobą połączone, aby zapewnić najwyższy poziom wydajności, niezawodności i bezpieczeństwa. ABB jako pierwsza z sukcesem zastosowała technologię zasilania z lądu na potrzeby platform energetycznych, aby pomóc firmom energetycznym zmniejszyć poziom emisji, ułatwić działalność operacyjną i poprawić warunki pracy poprzez obniżenie poziomu hałasu. Urządzenia objęte wspomnianą umową będą zasilane 132-kilowoltowym podmorskim kablem prądu przemiennego (AC) z wyspy Das, leżącej około 160 kilometrów na zachód od Abu Dhabi.

– Bogate doświadczenie ABB w zakresie elektryfikacji na potrzeby wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego na morzu zapewnia wysoką niezawodność oraz minimalizuje koszty cyklu życia, jednocześnie ograniczając wpływ działalności na polach naftowych na środowisko – powiedział Peter Terwiesch, dyrektor Dywizji Automatyki Procesowej ABB. – Jest to kolejny przykład zlecenia zgodnego z naszą strategią Next Level, mówiącej o współpracy pomiędzy naszymi biznesami energetyki i automatyki.

Zarządzanie energią opiera się na Rozszerzonym Systemie Automatyki 800xA firmy ABB. Integruje on sieć transformatorów i rozdzielnic, umożliwiając operatorom sterowanie tą rozległą instalacją elektryczną w sposób bezpieczny i spójny. 800xA obejmuje inteligentny system zarządzania aktywami, służący do konserwacji zapobiegawczej urządzeń, wydłużający ich żywotność i zmniejszający koszty operacyjne.

ABB dostarczy 28 pól kompaktowej rozdzielnicy 132 kV z izolacją gazową (GIS) do jednej lądowej i dwóch morskich instalacji, a także produkty średniego napięcia, łącznie z rozdzielnicą 33 kV z izolacją gazową i rozdzielnicami 11 kV i 6,6 kV z izolacją powietrzną. ABB była jedną z pierwszych firm, która rozwijała technologię rozdzielnic GIS wysokiego napięcia w połowie lat 60. Dotychczas ABB zainstalowała 23 000 pól tego typu rozdzielnicy na całym świecie. Portfolio produktowe firmy w zakresie GIS obejmuje obecnie zakres napięć od 72,5 kV do 1100 kV.

Koncern dostarczy ponadto wiele typów transformatorów, dławików kompensacyjnych i urządzeń powiązanych o napięciu od 500 kVA do 100 MVA. Minimalizują one straty generowane w ciągu cyklu życia produktu i zmniejszają oddziaływanie na środowisko. Transformatory i dławiki mogą być wykorzystywane w środowisku niebezpiecznym i wymagającym.

ABB dostarczy również kompletny i w pełni zintegrowany system telekomunikacyjny służący do komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej oraz zapewnienia bezpieczeństwa kompleksu Al Nasr. Kluczowymi urządzeniami w ramach tego rozwiązania są sieci komputerowe, elektroniczny system śledzenia, system kamer, radarów, systemy nagłośnieniowe, alarmowe oraz kontroli dostępu, systemy telefoniczne, radia i systemy przesyłowe między platformami.

Zlecenie będzie realizowane przez zespół świadczący usługi inżynieryjne i zarządzający projektem z ABB w Norwegii, a dostarczone urządzenia zostaną wyprodukowane w ABB w Czechach, Finlandii, Niemczech i Norwegii. Dostawa planowana jest na III kwartał 2016 roku.

ABB wspiera Projekt Pełnego Zagospodarowania Pola Gazonośnego Al Nasr od etapu koncepcji, poprzez projektowanie, po budowę. Zlecenie obejmuje projekt, prace inżynieryjne, dostawę, montaż i uruchomienie.

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 36141,00 $ tona 0,49% 2 sie
 Cynk 3043,00 $ tona 0,13% 2 sie
 Aluminium 2635,00 $ tona 0,42% 2 sie
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.