• <

Sky News: ataki mogą zmniejszyć zasoby Huti, ale na razie ich nie odstraszają

Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Sky News: ataki mogą zmniejszyć zasoby Huti, ale na razie ich nie odstraszają

Partnerzy portalu

Fot. CENTCOM

Niewiele wskazuje na to, że działania podejmowane przez Wielką Brytanię i USA usuwają zagrożenie, jakie stanowią jemeńscy rebelianci Huti. Ogranicza się ich zasoby, jednak na razie koalicjanci nie odstraszają Jemeńczyków - ocenia w niedzielę brytyjska telewizja Sky News.

Naloty Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych niewątpliwie degradują zdolność wspieranych przez Iran bojowników Huti do atakowania statków na Morzu Czerwonym, ale niewiele wskazuje na to, że te działania ich odstraszają - twierdzi Sky News.

Stany Zjednoczone i Wielka Brytania przeprowadziły w sobotę ataki na 36 celów w Jemenie, uderzając w m.in. w magazyny broni i wyrzutnie rakietowe. Sekretarz obrony USA Lloyd Austin powiedział, że uderzenie odbyło się także przy wsparciu Australii, Bahrajnu, Kanady, Danii, Holandii i Nowej Zelandii.

Londyn i Waszyngton po raz pierwszy przeprowadziły wspólne naloty na cele rebeliantów 11 stycznia po tym, jak bojownicy zignorowali wielokrotne ostrzeżenia, aby zaprzestać atakowania statków przepływające przez Morze Czerwone i Zatokę Adeńską.

Deklarowanym celem operacji było powstrzymanie przyszłych ataków - przypomina Sky News. "Od jej rozpoczęcia Huti nadal stanowią jednak zagrożenie dla statków" - dodaje brytyjska stacja. (

jbw/ zm/

Tagi:
huti, jemen, atak, us navy

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.