• <

Na morzach Czarnym i Azowskim znajduje się tylko jeden rosyjski okręt w służbie bojowej

Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Na morzach Czarnym i Azowskim znajduje się tylko jeden rosyjski okręt w służbie bojowej

Partnerzy portalu

Tylko jeden rosyjski okręt w służbie bojowej znajdował się w niedzielę nad ranem na morzach Czarnym i Azowskim - poinformowała w poście na Facebooku marynarka wojenna Ukrainy.

Od godziny 8.00 w niedzielę Rosja ma jeden okręt pełniący służbę bojową na Morzu Czarnym i Azowskim, który w dodatku nie jest nośnikiem rakiet manewrujących Kalibr - zaznaczyło wojsko Ukrainy.

Dodano, że "Rosjanie posiadają zamiast tego na Morzu Śródziemnym dwa okręty, w tym jeden wyposażony rzekomo w osiem rakiet Kalibr".

Marynarka wojenna Ukrainy zaznaczyła, że w wyniku działań obronnych na Morzu Czarnym praca rosyjskiej Floty Czarnomorskiej została znacznie utrudniona, szczególnie w zakresie wyposażenia rakietowego.

"Flota Czarnomorska na początku inwazji na pełną skalę składała się z blisko 80 jednostek. Spośród nich 30-35 stanowiły duże okręty wojenne, stwarzające realne zagrożenie swoim dużym zasięgiem, a także okręty desantowe, łodzie podwodne, patrolowe, trałowce - wszystkie uzbrojone. Obecnie 25 różnych jednostek zostało zniszczonych, a 15 jest w naprawie" - poinformował kapitan Dmytro Pleteńczuk.


jbw/ zm/
fot. Depositphotos


Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.