• <

Armia USA zniszczyła gotową do wystrzelenia rakietę Huti

Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Armia USA zniszczyła gotową do wystrzelenia rakietę Huti

Partnerzy portalu

Centralne Dowództwo Stanów Zjednoczonych (CENTCOM) poinformowało w niedzielę rano, że amerykańskie wojsko zniszczyło w Jemenie przeciwokrętowy pocisk manewrujący, który miał zostać wystrzelony w kierunku statków na Morzu Czerwonym.

"Siły amerykańskie zidentyfikowały rakietę manewrującą na kontrolowanych przez Huti obszarach Jemenu i ustaliły, że stanowi ona bezpośrednie zagrożenie dla okrętów marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych i statków handlowych w regionie" – napisano w komunikacie.

Atak ten został przeprowadzony kilka godzin po serii uderzeń sił amerykańskich i brytyjskich na 36 celów, powiązanych ze wspieranymi przez Iran rebeliantami Huti w Jemenie. Zniszczono m.in. magazyny broni i wyrzutnie rakietowe w 13 lokalizacjach na terenie całego kraju.

Sekretarz obrony USA Lloyd Austin powiedział, że uderzenie odbyło się także przy wsparciu Australii, Bahrajnu, Kanady, Danii, Holandii i Nowej Zelandii.

zm/

Tagi:
''

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.