• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Saab otrzymał zamówienie na komponenty systemów radarowych dla US Marine Corps

28.09.2020 13:47 Źródło: mat. prasowe
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Saab otrzymał zamówienie na komponenty systemów radarowych dla US Marine Corps

Partnerzy portalu

Saab otrzymał zamówienie na komponenty systemów radarowych dla US Marine Corps - GospodarkaMorska.pl
fot. mat. prasowe

Saab otrzymał warte 36,7 mln dolarów zamówienie na dostarczenie do amerykańskiego Korpusu Piechoty Morskiej wielozadaniowegosystemu radiolokacyjnego AN/TPS-80 G/ATOR (Ground/Air Task
Oriented Radar). Saab otrzymał to zamówienie od Northrop Grumman Systems Corporation – głównego dostawcy G/ATOR.

Zamówienie obejmuje komponenty i podsystemy wspierające fazę „Full Rate Production”. Dostawy będą realizowane w latach 2020-2021 z zakładuSaaba znajdującego się w mieście Syracuse w stanie Nowy Jork w USA.  Kontrakt główny „Full Rate Production” został przyznany Saabowi w 2019 r. i obejmuje on również wariant dostawy dodatkowych podzespołów i części zamiennych na okres pięciu lat, czyli do 2024 r. Saab jest głównym partnerem Northrop Grumman Systems Corporation od 2007 roku, czyli od pierwszego zamówienia na projekt i rozwój systemu G/ATOR.

- Dzięki ścisłej współpracy Saaba z Northrop Grumman Systems Corporation, kontynuujemy rozwój programu G/ATOR, który wspiera Korpus Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych. Każda dostawa systemu G/ATOR zwiększa możliwości i skuteczność operacyjną naszych Sił Zbrojnych i jest wyrazem stałego zaangażowania firmy Saab w poprawę bezpieczeństwa i zwiększenie ochrony naszych amerykańskich partnerów – powiedział Erik Smith, prezes i dyrektor generalny Saab w USA.

Wielozadaniowy radar naziemno-powietrzny AN/TPS-80 (G/ATOR) zapewnia Korpusowi Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych zdolności prowadzenia misji rozpoznania przestrzeni powietrznej, obrony powietrznej i lokalizacji artylerii – wszystko w ramach jednego, wielofunkcyjnego radaru.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.