• <
smartre_2023

Saab otrzymał z Niemiec zamówienie na pociski przeciwokrętowe RBS15

14.09.2020 11:38 Źródło: mat. prasowe
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Saab otrzymał z Niemiec zamówienie na pociski przeciwokrętowe RBS15

Partnerzy portalu

Saab otrzymał z Niemiec zamówienie na pociski przeciwokrętowe RBS15 - GospodarkaMorska.pl
fot. SAAB

Saab otrzymał od Diehl Defence – swojego niemieckiego partnera – zamówienie na pocisk przeciwokrętowy RBS15, który ma zostać dostarczony do niemieckiej Marynarki Wojennej. Wartość zamówienia to około 1.7 biliona Koron Szwedzkich, a dostawy będą realizowane między 2022 a 2026 rokiem.

Zamówienie to jest częścią umowy ramowej pomiędzy Saabem i Diehl Defence, która daje możliwość składania dodatkowych zamówień na sprzęt do końca 2024 roku. Udział Saaba w umowie to około 1.5 biliona Koron Szwedzkich.

Pociski i systemy wyrzutni RBS15, które mają zostać dostarczone, będą umieszczone na korwetach typu Braunschweig, należących do niemieckiej Marynarki Wojennej. Oprócz systemów rakietowych zamówienie obejmuje również dodatkowy sprzęt i serwis.

Niemiecka Marynarka Wojenna jest użytkownikiem RBS15 od 2011 roku.

- Jesteśmy dumni, że możemy nadal wspierać niemiecką Marynarkę Wojenną kolejnymi zestawami systemu RBS15. Ta umowa ramowa jest ważnym kamieniem milowym w naszej wieloletniej współpracy z Diehl Defence, jak i w naszych stosunkach z Niemcami. Z niecierpliwością czekamy na rozwijanie naszego partnerstwa i możliwości dalszego zwiększania zdolności
niemieckiej Marynarki Wojennej za pomocą naszych najnowocześniejszych systemów pocisków przeciwokrętowych
– powiedział Micael Johansson, prezes i dyrektor generalny Saaba.

- Przyznanie nam nowego kontraktu jest wyrazem zaufania ze strony niemieckiej Marynarki Wojennej i niemieckiego rządu do Diehl Defence, jak i naszej strategicznej współpracy z Saabem w dziedzinie nowoczesnych systemów uzbrojenia przeznaczonych dla Marynarki Wojennej - dodał Helmut Rauch, CEO i Prezes Pionu Korporacyjnego Zarządu Diehl Defence.

System RBS15 zapewnia operatorom morskim możliwość odstraszania na morzu oraz zdolności przeciwokrętowe dalekiego zasięgu w każdych warunkach pogodowych. Został on zaprojektowany tak, aby sprostać wyzwaniom współczesnego pola bitwy morskiej. Konstrukcja pocisku pozwala na rozmieszczenie go na wielu platformach, a system rakietowy RBS15 służy obecnie w siłach zbrojnych kilku krajów na całym świecie. Przeciwokrętowy pocisk RBS15 jest produkowany przez Saaba we współpracy z Diehl Defense.

Przeczytaj więcej o RBS15, klikając w LINK

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.