• <
BOTA_2023

Rynki czekają na Fed, do posiedzenia EUR/PLN w przedziale 4,21-4,24

pc

20.03.2018 15:23 Źródło: PAP
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Rynki czekają na Fed, do posiedzenia EUR/PLN w przedziale 4,21-4,24

Partnerzy portalu

Rynki czekają na Fed, do posiedzenia EUR/PLN w przedziale 4,21-4,24 - GospodarkaMorska.pl

Inwestorzy na rynku walutowym i długu czekają na posiedzenie Fed - oceniają dilerzy. Dodają, że do tego czasu złoty będzie pozostawał w przedziale 4,21-4,24 za euro, zaś jastrzębi komunikat Rezerwy Federalnej wywoła wzrost rentowności na rynkach bazowych i presję na polskie obligacje.

"Eurozłoty powinien przed posiedzeniem Fed poruszać się w przedziale 4,21-4,24" - powiedział Marcin Turkiewicz, diler walutowy z mBanku.

"Złoty we wtorek jest odrobinę słabszy. EUR/PLN przebił przez chwilę poziom 4,23. Na USD/PLN ruch jest większy i wynika ze spadku eurodolara. Nie widać powszechnego odejścia od rynków wschodzących. Inwestorzy stają się selektywni, wybierają waluty tych krajów, które mają wyższe stopy procentowe" - dodał.

Fed ogłosi swoją decyzję w środę o 19.00, a następnie odbędzie się konferencja prasowa nowego prezesa Rezerwy Federalnej Jerome'a Powella. Na rynku panuje konsensus co do tego, że stopa fed funds zostanie podwyższona o 25 punktów bazowych.

Amerykański bank centralny przedstawi nowe projekcje makroekonomiczne oraz oczekiwaną przez bankierów ścieżkę stóp procentowych. Według ostatniej publikacji Fed zakłada trzy podwyżki w 2018 r.

"Rynek oczekuje na posiedzenie Fed. Podwyżka stóp procentowych jest niemal pewna, a cześć inwestorów spodziewa się bardziej jastrzębiego komunikatu. Według nich mogą zostać zasygnalizowane cztery podwyżki w tym roku, co spowodowałoby wzrost rentowności na rynkach bazowych i presję na polskie obligacje" - powiedział Michał Poźniak, diler SPW w Raiffeisen Bank Polska.

"Przed południem aktywność inwestorów była niska, później jedna większa transakcja pchnęła rentowności w górę na długim końcu" - powiedział Poźniak.

legal_marine_mateusz_romowicz_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.