• <

Royal Caribbean podpisała umowę na budowę wartego 100 mln dolarów terminala kontenerowego

PMK

16.12.2019 22:01 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Royal Caribbean podpisała umowę na budowę wartego 100 mln dolarów terminala kontenerowego

Partnerzy portalu

Royal Caribbean podpisała umowę na budowę wartego 100 mln dolarów terminala kontenerowego - GospodarkaMorska.pl

Amerykański koncern wycieczkowy, Royal Caribbean Cruises (RCL), podpisał długoterminowy kontrakt z teksańskim Portem Galveston na budowę nowego terminala wycieczkowego wartego 100 mln dolarów.

W ramach partnerstwa publiczno-prywatnego RCL wybuduje obiekt a następnie wynajmie go portowi na wstępny okres 20 lat, z czterokrotną możliwością przedłużenia umowy o 10 lat. Budowa ma rozpocząć się w kwietniu przyszłego roku, a otwarcie obiektu planowane jest na jesień 2021 roku.

- Cieszymy się, że możemy współpracować z portem w Galveston w celu opracowania światowej klasy obiektu, który pozwoli nam żeglować z Teksasu naszymi najnowszymi, największymi i najbardziej innowacyjnymi statkami z Teksasu, zaczynając od Allure of the Seas - skomentował Michael Bayley, prezes i dyrektor generalny Royal Caribbean International.

 - Nowy terminal pozwoli nam zwiększyć liczbę gości w regionie o 50 proc., generując wpływy w wysokości 100 milionów dolarów, tylko w pierwszym roku działalności – dodał.

Dwupiętrowy terminal będzie miał powierzchnię około 170 000 stóp kwadratowych na 10 akrach we wschodniej części portu znanego jako Pier 10.

Terminal będzie wyposażony w zaawansowaną technologię i ma spełniać najwyższe standardy środowiskowe. Port będzie odpowiedzialny za takie elementy, jak konserwacja, parkowanie i ulepszenia doku, tak aby mógł pomieścić większe jednostki.

Port rozpoczął współpracę z RCL w 2002 roku od inauguracyjnego rejsu Rhapsody of the Seas. Obecnie w porcie znajduje się Enchantment of the Seas i Liberty of the Seas, największy statek wycieczkowy w stanie Teksas.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.