• <
BOTA_2023

Sto rzecznych statków wycieczkowych odwiedzi Szczecin

Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Sto rzecznych statków wycieczkowych odwiedzi Szczecin

Partnerzy portalu

Sto razy w tym roku do Szczecina zawiną rzeczne statki pasażerskie. Jednostki takie mają 83 metry długości i zabierają na swój pokład około 80 turystów. Wycieczkowce rzeczne kursują na trasie Berlin-Szczecin-Rugia.

Za dwa lata ma zostać uruchomiona nowa, większa podnośnia w Niederfinow. Tamtędy do Szczecina będą mogły przypływać jeszcze większe rzeczne statki wycieczkowe o długości 110 metrów. Na swój pokład zabiorą 100 pasażerów.

Szczecin jest jedynym miastem w Polsce, które odwiedzają rzeczne statki wycieczkowe z Niemiec. Na tej trasie zatrzymują się jeszcze w Wolinie i Świnoujściu - opowiada Grzegorz Włoch z Polsteam Shipping Agency.

- Statki startują generalnie albo w Berlinie, albo w Poczdamie. Zwyczajowy rejs trwa siedem dni, a statki płyną przez kanał Odra-Hawela, dalej Odrą przez Zalew Szczeciński do portów zlokalizowanych na wyspie Rugia - tłumaczy Włoch.

Rocznie w czasie sezonu rzecznymi statkami wycieczkowymi przypływa do Szczecina prawie 10 tysięcy osób.

- Pasażerowie mają przedstawioną propozycję kilkugodzinnej zorganizowanej wycieczki autokarowej, bądź też mogą zwiedzać miasto samodzielnie - mówi Grzegorz Włoch.

Pierwszy z rzecznych statków wycieczkowych przypłynie w czerwcu.

Źródło:
radioszczecin.pl
port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.