• <
BOTA_2023

Rynek przewozów pomiędzy Wielką Brytanią a Skandynawią rośnie w siłę. Armatorzy odpowiadają na zapotrzebowanie

04.02.2016 06:51 Źródło: promyskat.pl
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Rynek przewozów pomiędzy Wielką Brytanią a Skandynawią rośnie w siłę. Armatorzy odpowiadają na zapotrzebowanie

Partnerzy portalu

Rynek przewozów pomiędzy Wielką Brytanią a Skandynawią rośnie w siłę. Armatorzy odpowiadają na zapotrzebowanie - GospodarkaMorska.pl

Zapotrzebowanie na powierzchnię ładunkową na trasach pomiędzy Skandynawią a Wielką Brytanią jest olbrzymie i nadal będzie rosnąć – prognozują przedstawiciele P&O Ferries. Zapowiadają oni dalszy rozwój współpracy z innymi podmiotami, aby przynajmniej częściowo zaspokoić popyt.
 

P&O Ferries, które specjalizuje się w połączeniach na Morzu Północnym, ogłosiło w ubiegłym roku rozpoczęcie kooperacji z SOL Continent Line. Firmy zaprezentowały wówczas model współpracy, na jakim oparte zostało połączenie pomiędzy Goteborgiem a Tilbury, Teesport oraz Hull w Wielkiej Brytanii. Jego strategicznym elementem jest port w Zeebrugge, do którego pływają obaj operatorzy. W ramach tego połączenia szwedzki SOL dostarcza ładunki do belgijskiego portu. Tam odbywa się ich przeładunek na jednostki, które należą do P&O Ferries. Partnerstwo okazało się bardziej owocne, niż wcześniej zakładano. W ciągu pierwszych ośmiu miesięcy kooperacji przewieziono w ten sposób 2 068 jednostek cargo.
 
- Zapotrzebowanie na ten serwis już w pierwszej fazie pokazuje rosnący rynek eksportu oraz importu towarów ze Skandynawii do Wielkiej Brytanii drogą morską - powiedziała Janette Bell z P&O Ferries. „Nasze partnerstwo z SOL Line oznacza dla klientów, że wystarczy wykonać jeden telefon, by umówić transport na tej trasie. To samo dotyczy klientów eksportujących towary w przeciwnym kierunku.
 
P&O Ferries spodziewa się w najbliższych miesiącach rozszerzenia partnerstwa, dzięki czemu podobną usługą uda się objąć jeszcze większy obszar.
 
SOL Continent Line oferuje cztery połączenia tygodniowo na trasie Goteborg-Zeebruge, które obsługiwane są przy pomocy dwóch statków. Promy należącego do P&O Ferries kursują pomiędzy Zeebrugge a Tilbury i Teesport każdego dnia.

Źródło:
promyskat.pl

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.