• <
BOTA_2023

Raport: Kontenerowce bardziej punktualne. Lideruje Maersk Line

26.05.2015 06:18 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Raport: Kontenerowce bardziej punktualne. Lideruje Maersk Line

Partnerzy portalu

Raport: Kontenerowce bardziej punktualne. Lideruje Maersk Line - GospodarkaMorska.pl

Punktualność kontenerowców ponownie wzrosła. Po świetnym marcu, w kwietniu wynik poprawił się o kolejne 4,1 proc. i wynosi obecnie 67,6 proc – wynika z raportu agencji Drewry. Pod lupę brane były trzy najważniejsze linie Wschód - Zachód. To najlepszy rezultat od czasu rozpoczęcia badania w maju 2014 roku.

Powodem tak dobrego wyniku jest ciągły rozwój flot armatorów oraz koniec strajku związków zawodowych na Zachodnim Wybrzeżu Stanów Zjednoczonych (USWC), co przełożyło się na mniejsze korki w portach. Dzięki temu punktualność na szlakach biegnących przez Pacyfik wzrosła aż o 15,1 proc. (54 proc. ogółem).

- To dobra wiadomość dla armatorów. Nie zapominajmy jednak, że to tak naprawdę przeciętny wynik i czeka ich jeszcze wiele pracy w tym zakresie. W najbliższym czasie przewidujemy polepszenie się tego wyniku razem ze stabilizującą się sytuacją na USWC. Problemem jest tylko ostry spadek stawek na rynku frachtowym, który może zmusić część armatorów do podjęcia oszczędności. A one często nie idą w parze z większą punktualnością – powiedział Simon Heaney z Drewry.

Najlepszym wynikiem ponownie może pochwalić się Maersk Line – ich statki w 85 proc. przybywały na czas. Drugie miejsce zajął armator OOCL (77 proc.) a dalej MOL i NYK (74 proc.).

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.