• <

Podkarpackie: Nowi najemcy w terminalu cargo w Jasionce

pc

13.02.2018 16:32 Źródło: PAP
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Podkarpackie: Nowi najemcy w terminalu cargo w Jasionce
Podkarpackie: Nowi najemcy w terminalu cargo w Jasionce - GospodarkaMorska.pl

Nowe firmy wynajęły powierzchnię w terminalu cargo na lotnisku w podrzeszowskiej Jasionce (Podkarpackie). Najemcami zostały firmy Kuehne+Nagel, Airport Handling Services, Availo. Łącznie wynajęły 700 m kw. powierzchni biurowej.

Inwestorem terminala jest spółka należąca do Grupy Kapitałowej Waimea Holding S.A.

Jak poinformował PAP dyrektor zarządzający Waimea Holding Arkadiusz Chlebowicz, wynajętych zostało już 95 proc. powierzchni terminala.

„Ostatnio dołączyły do nas ciekawe podmioty, które będą uzupełniały i wspierały obsługę handlingową (naziemną) lotniczych przewozów towarowych. Nasza inwestycja spełnia wszystkie wymagania niezbędne do obsługi transportu mulitimodalnego - lotniczego i kołowego. Stwarza też doskonałe warunki do obsługi każdego typu operacji logistycznych w oparciu o najwyższe standardy z zachowaniem niezbędnych norm bezpieczeństwa” – dodał.

Nowymi najemcami powierzchni biurowej w zostały firmy Kuehne+Nagel, Airport Handling Services oraz Availo. Ta pierwsza firma zajmuje się spedycją morską, lotniczą, drogową, a także logistyką kontraktową.

Natomiast firma Airport Handling Services zajmuje się przede wszystkim obsługą przesyłek cargo. W terminalu wynajęła 40 mkw, oferuje obsługę dokumentów związanych z czynnościami handlingowymi przesyłek dla linii lotniczych, firm spedycyjnych oraz klientów indywidualnych.

Z kolei polska firma Availo wynajęła w terminalu 570 mkw. Specjalizuje się w usługach prawnych osób fizycznych oraz przedsiębiorców.

Chlebowicz przypomniał, że terminal został otwarty w czerwcu ub.r. „Jestem przekonany, że ta inwestycja umożliwi szybki wzrost wolumenu cargo lotniczego na podrzeszowskim lotnisku. Jest to też bardzo ważna inwestycja z punktu widzenia rozwoju logistyki w całej Polsce” – zaznaczył.

Zakres usług handlingowych (naziemnych), które są wykonywane na terenie terminalu, obejmuje pełną obsługę wszystkich rodzajów towarów, w tym przesyłek niebezpiecznych, przesyłek wartościowych, przesyłek łatwo się psujących oraz przesyłek o nietypowych gabarytach.

Terminal został wyposażony w najnowocześniejsze urządzenia do kontroli bezpieczeństwa towarów o pojemności lotniczych kontenerów transportowych. Skaner rentgenowski pozwala dokonywać kontroli frachtu o wymiarach otworu 180x180 cm.

Obiekt posiada także chłodnie oraz specjalnie wyposażone magazyny przeznaczone do przechowywania produktów spożywczych.

Terminal w Jasionce posiada również najdalej wysunięty na wschód Europy punkt obsługi przesyłek fitosanitarnych. Na terenie terminala znajduje się pomieszczenie „Pro morte” czyli służące do przechowywania ludzkich prochów lub zwłok. Na terminali przygotowane są również pomieszczenia dla żywych zwierząt oraz dla towarów radioaktywnych.

Inwestorem Waimea Cargo Terminal w Jasionce jest spółka celowa należąca do Grupy Kapitałowej Waimea Holding. Grupa specjalizuje się w budowie na wynajem nowoczesnych parków magazynowo-przemysłowych oraz terminali cargo. Koszt budowy terminala w Jasionce wyniósł ok. 30 mln zł. Całkowita powierzchni terminala to ponad 6,7 tys. mkw.

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
port_gdynia_port_zewnętrzny_390x100_jpg_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 42475,00 $ tona 2,41% 18 sty
 Cynk 3543,00 $ tona 0,25% 18 sty
 Aluminium 3005,00 $ tona -0,10% 18 sty
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.