• <
Kongres_Polskie_Porty_2030

PKP Cargo wystąpiły o 400 mln zł dofinansowania intermodalu środkami z UE

ew

16.03.2018 12:39 Źródło: PAP
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski PKP Cargo wystąpiły o 400 mln zł dofinansowania intermodalu środkami z UE

Partnerzy portalu

PKP Cargo wystąpiły o 400 mln zł dofinansowania intermodalu środkami z UE - GospodarkaMorska.pl

PKP Cargo wystąpiły o dofinansowanie projektu związanego z rozwojem przewozów intermodalnych kwotą 400 mln zł. Całkowita wartość inwestycji to 800 mln zł - poinformował w piątek dziennikarzy p.o. prezesa PKP Cargo Krzysztof Mamiński.

"Jeżeli uzyskamy środki i dotacje z UE, to jest do zakupienia duża ilość platform. Czekamy jeszcze na rozstrzygnięcie postępowania konkursowego. Wartość tego kontraktu to 800 mln zł, z czego dofinansowanie może stanowić 50 proc. Aplikujemy o 400 mln zł" - powiedział Mamiński.

Spółka uważa rynek przewozów intermodalnych za bardzo perspektywiczny, o czym świadczą wyniki za rok ubiegły, kiedy to wzrost przewiezionej masy towarowej kontenerów wzrósł o 21 proc., a zrealizowanej pracy przewozowej o 27 proc.

Przewozom tym sprzyja też dynamiczny rozwój Nowego Jedwabnego Szlaku, oraz wzrost przewozów kontenerów do i z polskich portów.

Poza projektem intermodalnym PKP Cargo zamierza w tym roku zainwestować łącznie 1,02 mld zł, głównie w modernizację i remonty lokomotyw i wagonów. Spółka zamierza wyremontować 120 lokomotyw i kilka tysięcy wagonów.

"W dużej mierze środki na inwestycje będą przeznaczone na remonty lokomotyw i wagonów. Musimy mieć więcej taboru. Skoro chcemy wozić więcej i będziemy wozić więcej, to musimy mieć czym wozić.

Prezes dodał też, że spółka na razie nie przewiduje dużych projektów zakupowych związanych z taborem.

Dziękujemy za wysłane grafiki.