• <
Kongres_Polskie_Porty_2030

Norwegia ujawnia, kto naruszył regulacje Dyrektywy Siarkowej

Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Norwegia ujawnia, kto naruszył regulacje Dyrektywy Siarkowej

Partnerzy portalu

Norwegia ujawnia, kto naruszył regulacje Dyrektywy Siarkowej - GospodarkaMorska.pl

Norweski Urząd Morski (NMD) ujawnił, na którym statku nie dostosowano się do regulacji dotyczących zawartości siarki w wykorzystywanym paliwie. Nowe przepisy obowiązują na Obszarze Kontroli Emisji (ECA) od 1 stycznia 2015 roku.

Sprawa dotyczy frachtowca Sardius, który jest własnością holenderskiej firmy De Bock Maritiem BV (De Bock). Statek został poddany kontroli po zawinięciu do norweskiego Florø 5 lutego 2015 roku. Miesiąc wcześniej, na tym samym statku, również wykryto zużycie paliwa o wyższej zawartości siarki, niż dozwolona.

W związku z powyższym, De Bock miał otrzymać nakaz zapłaty 100 tysięcy dolarów kary za naruszenia. NMD twierdzi, że Sardius używał oleju opałowego zawierającego co najmniej 13 razy więcej siarki, niż dozwolony limit 0,10 proc., w ciągu 15 godzin podróży na południe od Haugesund.

De Bock podobno nie kwestionuje treści dzienników pokładowych, ale "zdecydowanie" nie zgadza się z karą, tłumacząc, że załoga statku nie zdawała sobie sprawy, że znajdowała się w Obszarze Kontroli Emisji.

Źródło:
promy24.com

Dziękujemy za wysłane grafiki.