pc
Umowy o dofinansowanie dwóch projektów drogowych w programie Polska-Słowacja o wartości ponad 8 mln euro podpisał wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak - poinformował w piątkowym komunikacie resort rozwoju.
"Wybrane przedsięwzięcia to +Modernizacja połączenia drogowego Pienińskich Parków Narodowych – Etap II+ oraz +Lepsze połączenia z siecią TEN-T szansą rozwoju Powiatu Żywieckiego i Powiatu Čadca+" - napisano w komunikacie.
"Dzięki nowym inwestycjom drogowym poprawi się bezpieczeństwo komunikacyjne w tym regionie. Lepsze drogi to także większy komfort podróżowania i krótszy czas dojazdu zarówno dla mieszkańców, jak i turystów odwiedzających polsko-słowackie pogranicze" – powiedział, cytowany w komunikacie, wiceminister Adam Hamryszczak.
Resort poinformował, że powiat nowotarski, województwo małopolskie oraz Zarząd Dróg Preszowskiej Wyższej Jednostki Terytorialnej zmodernizuje ponad 25 km dróg. Po stronie polskiej rozbudowa drogi powiatowej na odcinkach Krościenko – Szczawnica oraz Nowy Targ - Stary Sącz ułatwi dostęp do drogi krajowej nr 7. Na Słowacji polepszy się dojazd do autostrady D1 (modernizacja odcinka Slovenská Ves - Spišská Stará Ves oraz Haligovce - Spišská Stará Ves). Drogi zostaną oddane do użytku mieszkańców w październiku 2019 roku.
Kongres Polskie Porty 2030+. Relacja LIVE dzień 2.
IMO ewakuuje marynarzy, którzy utknęli w cieśninie Ormuz
Prezesi portów: inwestycje pod kątem militarnym szansą na dodatkowy budżet
Eksperci: skutki gospodarcze brexitu były negatywne, ale bez załamania
10 lat od pierwszej komercyjnej dostawy do Terminala LNG w Świnoujściu
Ocean Network Express uruchamia połączenie kontenerowe z zawinięciami do Gdańska i Gdyni