ew
Mamy już wykonane ok. 3,4 tys. km dróg szybkiego ruchu, tzw. autostrad i dróg ekspresowych - powiedział w środę Jacek Gryga, p.o. szefa Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Dodał, że GDDKiA realizuje budowę kolejnych ok. 3 tys. km.
Gryga, obecny na środowej uroczystości otwarcia obwodnicy Kępna, przypomniał, że GDDKiA w imieniu rządu realizuje program budowy dróg krajowych i autostrad.
"W ub.r. (program - PAP) został przyjęty wraz ze zmianą, która spowodowała, że w miejsce 107 mld zł, jakie mieliśmy przeznaczone, ten limit został powiększony do 135 mld. Wszystko to służy temu, aby (...) powstała komplementarna sieć dróg. I to dróg komfortowych do jazdy, jak również dróg bezpiecznych" - wskazał. Zaznaczył, że wykonawcy nie skupiają się już tylko na głównych trasach. "Ale łączymy inne ośrodki, tak aby te połączenia utworzyły wydajną sieć dróg" - powiedział.
P.o. szefa Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostra mówił, że "na dzień dzisiejszy mamy już wykonane tych dróg szybkiego ruchu tzw. autostrad i dróg ekspresowych ok. 3 tys. 400 km". Dodał, że w programie, który "w tej chwili realizujemy powstanie kolejne ok. 3 tys. km".
Jak podkreślił, obwodnica Kępna jest również częścią tego programu. "Jest to odcinek krótki, ale bardzo ważny. Nie tylko dlatego, że jest częścią przyszłej drogi ekspresowej S11, ale również dlatego, że mamy tu w pobliżu trasę S8" - mówił.
Pierwszy odcinek obwodnicy Kępna powstał w ciągu drogi ekspresowej S11 i ma 3,7 km długości. Przy tej okazji uruchomiono węzeł z DK 8, prowadzącą w kierunku Wrocławia i Warszawy.
Stacja zlewcza do odbioru ścieków komunalnych w kołobrzeskim porcie już czynna
Port Gdańsk – atrakcyjna działka w pobliżu Baltic Hubu czeka na dzierżawcę
Chaos, czyli codzienność dla żeglugi. Analiza rynku tonażowego (tygodnie 43-46/2023)
Ocean Network Express z nowym rekordem załadunku kontenerów na jednym statku
Dalsze spadki na horyzoncie? Analiza rynku frachtowego i czarterowego (tygodnie 43 – 46/2023)
Silne powiązania między różnorodnością a dobrym przywództwem w żegludze. Roczny przegląd DSG 2023