• <

Gryga z GDDKiA: realizujemy budowę kolejnych ok. 3 tys. km dróg szybkiego ruchu

ew

23.05.2018 11:58 Źródło: PAP
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Gryga z GDDKiA: realizujemy budowę kolejnych ok. 3 tys. km dróg szybkiego ruchu

Partnerzy portalu

Gryga z GDDKiA: realizujemy budowę kolejnych ok. 3 tys. km dróg szybkiego ruchu - GospodarkaMorska.pl

Mamy już wykonane ok. 3,4 tys. km dróg szybkiego ruchu, tzw. autostrad i dróg ekspresowych - powiedział w środę Jacek Gryga, p.o. szefa Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Dodał, że GDDKiA realizuje budowę kolejnych ok. 3 tys. km.

Gryga, obecny na środowej uroczystości otwarcia obwodnicy Kępna, przypomniał, że GDDKiA w imieniu rządu realizuje program budowy dróg krajowych i autostrad.

"W ub.r. (program - PAP) został przyjęty wraz ze zmianą, która spowodowała, że w miejsce 107 mld zł, jakie mieliśmy przeznaczone, ten limit został powiększony do 135 mld. Wszystko to służy temu, aby (...) powstała komplementarna sieć dróg. I to dróg komfortowych do jazdy, jak również dróg bezpiecznych" - wskazał. Zaznaczył, że wykonawcy nie skupiają się już tylko na głównych trasach. "Ale łączymy inne ośrodki, tak aby te połączenia utworzyły wydajną sieć dróg" - powiedział.

P.o. szefa Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostra mówił, że "na dzień dzisiejszy mamy już wykonane tych dróg szybkiego ruchu tzw. autostrad i dróg ekspresowych ok. 3 tys. 400 km". Dodał, że w programie, który "w tej chwili realizujemy powstanie kolejne ok. 3 tys. km".

Jak podkreślił, obwodnica Kępna jest również częścią tego programu. "Jest to odcinek krótki, ale bardzo ważny. Nie tylko dlatego, że jest częścią przyszłej drogi ekspresowej S11, ale również dlatego, że mamy tu w pobliżu trasę S8" - mówił.

Pierwszy odcinek obwodnicy Kępna powstał w ciągu drogi ekspresowej S11 i ma 3,7 km długości. Przy tej okazji uruchomiono węzeł z DK 8, prowadzącą w kierunku Wrocławia i Warszawy.

okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.