• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Fjord Cat rozpoczyna jutro sezon. To najszybszy prom do Norwegii

ew

26.04.2018 12:51 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Fjord Cat rozpoczyna jutro sezon. To najszybszy prom do Norwegii

Partnerzy portalu

Fjord Cat rozpoczyna jutro sezon. To najszybszy prom do Norwegii - GospodarkaMorska.pl

Fjord Line oferuje najszybszą przeprawę między Danią a Norwegią. Rejs na trasie Hirtshals–Kristiansand trwa zaledwie 2 godziny i 15 minut. Jutro rozpoczyna sezon Fjord Cat czyli jeden z najnowocześniejszych promów należących do firmy.

Jednostka Fjord Cat to zbudowany w 1998 r. katamaran, który może przyjąć na pokład 676 pasażerów oraz 180 pojazdów. Maksymalna prędkość, jaką może rozwinąć, to 48 węzłów (89 kilometrów na godzinę). Jest jednym z najszybszych promów pasażersko-samochodowych na świecie. Fjord Cat ma jeszcze trzy statki siostrzane, które pływają dla różnych operatorów (m.in. Molslinjen).

Katamaran Fjord Cat oferuje najkrótsze przeprawy pomiędzy Danią a Norwegią. Podróż pomiędzy Kristiansand a Hirtshals zajmuje zaledwie 2 godziny 15 minut - to o 1 godzinę i 45 minut szybciej niż zwykłym promem. Do tej pory jednostka przewiozła ponad 2 miliony pasażerów. Sezon Fjord Cat potrwa do 10 września. 

Jak zachęca przewoźnik: "Mimo krótkiego czasu rejsu, zanim dotrzesz do Norwegii Południowej, z pewnością znajdziesz czas na smaczny posiłek oraz zakupy w sklepie wolnocłowym. Jeśli planujesz zatrzymać się na kilka dni w Kristiansand i Sørlandet możesz się miło zaskoczyć. W tym najcieplejszym regionie Norwegii odkryjesz urokliwe miasteczka oraz piękny archipelag z idealnymi warunkami do wędkowania."

Norwegię Południowa podzielić można na dwa regiony: Region Zachodni oraz Region Wschodni. Krajobraz dominujący w tej części kraju to wybrzeże szkierowe, z powcinanymi w ląd małymi wysepkami na morzu. Lato jest idealnym okresem do odbywania rejsów na tym obszarze, a także do wypoczynku na łonie natury i w otoczeniu pięknych miasteczek. Południowa część Norwegii jest również idealna dla turystów lubiących aktywny wypoczynek: trasy do jazdy na nartach, pieszych wędrówek, wspinaczki górskiej, jazdy rowerowej a także spływów kajakowych. 

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.