jk
11 grudnia br. przebywali z wizytą roboczą w Zarządzie Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA przedstawiciele chińskiej firmy oferującej usługi w zakresie transportu kolejowego oraz innych innowacyjnych rozwiązań transportowych. W spotkaniu wziął udział Marcin Pawlicki – wiceprezydent Szczecina.
Spotkanie miało charakter roboczy. W jego trakcie chińskich gości zapoznano z potencjałem i ofertą zespołu portów Szczecin-Świnoujście. Z kolei stronie portowej przedstawiono możliwości, wykonane projekty oraz ofertę chińskiego potentata.
Spotkanie zakończyła wizyta studyjna w porcie.
Warto dodać, że poprzez uczestnictwo w kongresach oraz spotkaniach bilateralnych Zarząd Portu podejmuje wiele aktywności na niwie międzynarodowej, prezentując ofertę portów w Szczecinie i Świnoujściu. Obecnie Zarząd posiada 140 ha wolnych terenów z przeznaczeniem na cele rozwojowe, w tym m.in. pod budowę nowych terminali.
4
Port Gdynia – zwodowano pierwszą skrzynię dla falochronu Portu Zewnętrznego. Waży 3700 ton [ZDJĘCIA]
Port w Kołobrzegu na razie bez przebudowy wejścia. Czy MON przekaże miastu swoje nabrzeża?
Zawarto kluczową umowę w związku z planowaną budową tunelu pod Odrą
Kraje Bliskiego Wschodu rozwijają nowe szlaki kolejowe, by ominąć Cieśninę Ormuz
Logistyczne bajpasy Cieśniny Ormuz. Armatorzy, logistycy i operatorzy terminali zbudowali alternatywne kanały logistyczne [ANALIZA]
Czerwiec na T5: roboty palowe zakończone
Kolejny polski port do przebudowy. Tym razem Tolkmicko