• <
gryfia_70lat

Agility uruchamia nową spedycyjną platformę online - Shipa Freight™

pc

19.04.2018 03:44 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Agility uruchamia nową spedycyjną platformę online - Shipa Freight™

Partnerzy portalu

Agility uruchamia nową spedycyjną platformę online - Shipa Freight™ - GospodarkaMorska.pl

Agility, globalny dostawca zintegrowanych rozwiązań logistycznych, ogłosił uruchomienie platformy Shipa Freight, pierwszej w pełni zintegrowanej usługi spedycyjnej online, która umożliwia użytkownikom sprawdzanie stawek transportowych, rezerwację, dokonywanie płatności oraz śledzenie przesyłek morskich i lotniczych na całym świecie.

Shipa Freight zapewnia bieżący dostęp do stawek transportowych z krajów odpowiadających za 95 proc. światowego handlu, bez zobowiązania do zakupu. Umożliwia także użytkownikom zarządzanie ich ładunkami przy pomocy prostych i łatwych narzędzi, dostępnych w komputerze, laptopie, tablecie oraz telefonie komórkowym.
 
„Shipa Freight to proste rozwiązanie technologiczne dla małych i średnich przedsiębiorstw, które pragną skutecznie radzić sobie nawet z najbardziej złożonymi procesami transportowymi” powiedział Tarek Sultan, CEO Agility. „Zapewnia im przejrzystość, elastyczność, konkurencyjne ceny i obsługę dotychczas dostępne tylko dla największych międzynarodowych klientów.”
 
Wsparciem dla Shipa Freight jest światowa sieć Agility, obejmująca ponad 22 000 doświadczonych pracowników, zatrudnionych w ponad 500 oddziałach w 100 krajach. Oferuje ona odpowiednią obsługę wszystkich klientów i zapewnia małym oraz średnim przedsiębiorstwom dostęp do rynków wschodzących na całym świecie. Dział obsługi klienta Agility pracuje w systemie 24/7, a jego pracownicy pomagają w rezerwacji i zarządzaniu ładunkami oraz oferują stawki, które nie są dostępne online.
 
„Platforma cyfrowa Shipa Freight umożliwia użytkownikom pełne zarządzanie ładunkiem online” mówi Toby Edwards, CEO Shipa Freight. „Proces obejmuje rezerwację ładunku, różne metody płatności oraz śledzenie w trybie online, co wcześniej nie było powszechnie dostępne dla małych i średnich firm”.
 
W ankiecie przeprowadzonej niedawno przez Agility wśród 800 małych i średnich przedsiębiorstw, przedstawiciele badanych firm stwierdzili, że rozwiązania ułatwiające realizację skomplikowanych procesów transportowych, w tym prawidłowe przygotowanie ładunku, spełnienie wymogów celnych czy wypełnienie koniecznej dokumentacji pozwoliłyby im w znacznym stopniu zwiększyć międzynarodowe obroty handlowe. Shipa Freight pomaga klientom w rozwiązaniu tych wszystkich problemów, ponieważ oferuje bazę danych zawierającą informacje o obowiązujących przepisach oraz dokumentach wymaganych na wszystkich szlakach handlowych. To ułatwia użytkownikom spełnienie wszystkich wymagań prawnych, stanowiących często poważne utrudnienie dla mniejszych przedsiębiorców.
 
„Shipa Freight jest propozycją wyjątkową wśród usług spedycyjnych online” powiedział Sultan. „Oferuje ona rozwiązania zarówno w zakresie transport lotniczego, jak i morskiego, obejmujące ładunki pełnokontenerowe (FCL) i drobnicowe (LCL). Zapewnia użytkownikom możliwość zarządzania ładunkami od początku do końca procesu, od uzyskania stawki, przez rezerwację i płatność, po śledzenie, a także całodobowy dostęp do działu obsługi klienta. Dodatkowo platforma wykorzystuje możliwości wynikające z globalnej obecności i skali działania Agility, czyli przede wszystkim elastyczność, wiedzę oraz znajomość procesów transportowych na całym świecie.”
 
Shipa Freight to jedno z kilku innowacyjnych rozwiązań technologicznych wykorzystywanych przez Agility do zwiększenia wydajności operacji logistycznych i zmniejszenia kosztów dla klientów.

„Aplikacja Shipa Freight to bardzo dobre rozwiązanie dla naszych klientów w Polsce. Dzięki temu rozwiązaniu w jeszcze większym stopniu będziemy mogli wspierać rozwój ich międzynarodowego biznesu” podsumowuje Karolina Gasińska-Byczkowska, Branch Manager Agility Logistics w Polsce.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.