• <
PZT_1100x200_gif_2020

Agility podsumowuje trzeci kwartał 2016 roku

Agility podsumowuje trzeci kwartał 2016 roku - GospodarkaMorska.pl

oprac. MN

06.12.2016 Źródło: własne

Agility, globalny dostawca zintegrowanych rozwiązań logistycznych i spedycyjnych, ogłosił wyniki finansowe za trzeci kwartał 2016 roku. Firma osiągnęła zysk netto w wysokości 50 mln USD (15,17 mln dinarów kuwejckich) i wzrósł o 11 proc. w porównaniu do trzeciego kwartału 2015. Zysk operacyjny (EBITDA) wyniósł blisko 95 mln USD (28,90 mln dinarów kuwejckich), o 19 proc. więcej niż analogicznym okresie w ubiegłym roku. W trzecim kwartale Agility odnotowało przychód w wysokości 1,02 mld USD (312 mln dinarów kuwejckich).

- Od dłuższego czasu odnotowujemy stały wzrost zyskowności naszych działań. U jego podstaw leży konsekwentny rozwój w ramach jednostki Global Integrated Logistics (GIL) oraz ciągła poprawa wyników finansowych firm działających w grupie Infrastructure - powiedział Tarek Sultan, dyrektor zarządzający i CEO Agility. - Nadal odnotowujemy zyski, mimo nowych międzynarodowych wyzwań biznesowych, od powolnego wzrostu gospodarczego w kluczowych regionach aż po polityczną niepewność w innych krajach. Moim zdaniem, stabilny wzrost zysków Agility wynika z konsekwentnej realizacji strategii oraz ścisłego przestrzegania dyscypliny finansowej, niezależnie od inwestycji w nowe rynki, produkty i technologie. To w przyszłości pozwoli nam na wprowadzanie zmian i utrzymanie pozycji lidera na rynku.

W trzecim kwartale 2016 roku przychody Agility GIL (zintegrowane rozwiązania logistyczne) wyniosły ponad 750 mln USD (228,65 mln KWD). W ciągu ostatnich trzech miesięcy firma odnotowała wzrost popytu na usługi z zakresu logistyki kontraktowej na rynkach wschodzących oraz poprawiła wyniki w transporcie morskim, zarówno pod względem wolumenu jak i dochodu. Z kolei w transporcie lotniczym znacząco zwiększył się wolumen obsługiwanych towarów, jednak spadek marży w porównaniu z 3 kwartałem ubiegłego roku, spowodował, że przychody netto utrzymały się na takim samym poziomie. Agility, zgodnie z wyznaczonymi celami, nadal będzie poprawiać swoje wyniki biznesowe koncentrując się na zarządzaniu szlakami transportowymi oraz rozwoju działalności w szybko rozwijających się obszarach i branżach. Firma będzie kontynuować transformację swojej działalności przez doskonalenie wykorzystywanych technologii, procesów oraz metod zarządzania. Utrzymana zostanie też dyscyplina finansowa i elastyczna struktura, dostosowana do potrzeb biznesowych.

Udział firm z grupy Infrastructure (usługi związane z obsługą logistyczną, m.in. zarządzanie nieruchomościami, obsługa lotnictw, masowe składowanie i transport paliw) w przychodach za trzeci kwartał 2016 roku wyniósł blisko 282 mln USD (85,91 mln KWD). Grupa odnotowała stabilny wzrost i poszerzyła zakres działalności, zwiększając zarówno liczbę obsługiwanych klientów jak i zasięg geograficzny. W Ghanie uruchomiono nowoczesny park dystrybucyjny, pierwszy z całej sieci parków logistycznych, która ma połączyć kraje afrykańskie z innymi regionami świata. Tristar, należąca do Agility firma zajmująca się logistyką paliw, podpisała trzyletnią umowę o wartości 165 mln USD na obsługę Organizacji Narodów Zjednoczonych. NAS, spółka zależna Agility, świadcząca usługi obsługi lotniskowej na rynkach wschodzących, zdobyła 10-letnią koncesję na obsługę salonów biznesowych (lounge’ów) na 9 lotniskach w Maroku.
Agility w Polsce

- W trzecim kwartale utrzymaliśmy bardzo dobre tempo rozwoju. We wszystkich segmentach świadczonych przez nas usług – spedycji lotniczej, morskiej i drogowej, odnotowaliśmy wzrosty na poziomie dwucyfrowym. Stale zwiększamy portfolio naszych klientów, zarówno sieciowych jak i lokalnych, oraz sukcesywnie wzmacniamy nasz dział sprzedaży - powiedziała Karolina Gasińska-Byczkowska, Branch Manager Agility Logistics w Polsce.

- Świat stawia przed nami nowe wyzwania. Prognozy gospodarcze są niejasne, a w kluczowych dla nas regionach panuje niepewna sytuacja polityczna. O ile nie możemy kontrolować zewnętrznego środowiska, to, nawet w obliczu tych wyzwań, możemy podejmować właściwe decyzje strategiczne, które umożliwią nam utrzymanie stabilnego rozwoju naszej firmy i maksymalizowanie wartości dla akcjonariuszy. Nasze wcześniejsze decyzje, dotyczące wzmocnienia platformy operacyjnej, aktywnego zarządzania kosztami i inwestycji w szybko rozwijające się rynki, produkty oraz narzędzia, pozwalają nam nadal osiągać pozytywne rezultaty - powiedział Tarek Sultan.

Źródło:
własne
Port Gdynia - Budowa infrastruktury portowej do odbioru ścieków ze statków w Porcie Gdynia - 390x150
port_gdańsk_sprzedaż_pge_390x100_2021

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 32397,00 $ tona 0,63% 4 maj
 Cynk 2959,00 $ tona 1,89% 4 maj
 Aluminium 2434,00 $ tona -0,45% 4 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.