• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Agility jako pierwsza firma spedycyjna razem z Maerskiem i IBM przygotowuje rozwiązanie blockchain

pc

22.02.2018 09:39 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Agility jako pierwsza firma spedycyjna razem z Maerskiem i IBM przygotowuje rozwiązanie blockchain

Partnerzy portalu

Agility jako pierwsza firma spedycyjna razem z Maerskiem i IBM przygotowuje rozwiązanie blockchain - GospodarkaMorska.pl

Agility, globalny dostawca zintegrowanych rozwiązań logistycznych, jest pierwszą firmą spedycyjną, która wspólnie z firmami Maersk i IBM przygotowuje rozwiązanie oparte na technologii blockchain do zarządzania i śledzenia przesyłek kontenerowych. To rozwiązanie ma zwiększyć efektywność i bezpieczeństwo w handlu międzynarodowym.

Agility będzie zbierać informacje związane z obsługą poszczególnych przesyłek, a następnie przekazywać te dane za pośrednictwem zdecentralizowanego i rozproszonego rejestru transakcji działającego w technologii blockchain, opracowanego przez IBM i Maersk.

Celem, jaki stawia sobie Agility, jest redukcja kosztów i zwiększenie efektywności operacji, możliwe dzięki zintegrowaniu wszystkich informacji na temat przesyłek na jednej bezpiecznej platformie, dostępnej dla nadawców, przewoźników, spedytorów oraz innych firm obecnych w łańcuchu dostaw.

„Technologia blockchain pozwala obniżyć koszty transportu, jednocześnie zwiększając jego bezpieczeństwo i niezawodność. Wdrażając ją na tak wczesnym etapie, właśnie takie firmy jak Agility mogą pomóc Maerskowi i IBM w zrozumieniu potrzeb nadawców ładunków i tworzeniu standardów, które podniosą efektywność operacji handlowych” mówi Essa Al-Saleh, CEO of Agility Global Integrated Logistics. „Możemy również pokazać naszym klientom w jaki sposób mogą wykorzystać blockchain, aby ułatwić monitorowanie przesyłek, zmniejszyć ilość dokumentacji papierowej, zredukować błędy czy skrócić czasy dostaw i odpraw celnych”.

Blockchain to bezpieczny i odporny na awarię rejestr transakcji, który może być wykorzystywany do śledzenia przesyłek, tworzenia dokumentacji oraz rejestracji płatności. Jego cyfrowa infrastruktura pozwala połączyć poszczególne firmy w łańcuchu dostaw, zapewniając im dostęp do informacji oraz możliwości monitorowania w czasie rzeczywistym, zgodnie z ustalonym poziomem dostępu.

Według szacunków, koszty związane z administracją i archiwizacją dokumentacji stanowią jedną piątą z 1,8 biliona USD, wydawanych corocznie w związku z międzynarodowym transportem towarów. Wykorzystanie blockchain może nie tylko ułatwić lokalizację danego kontenera, ale także pokazać status dokumentów celnych, konosamentów (morskich listów przewozowych) czy innych dokumentów. Łącząc wszystkie operacje i partnerów w procesie transportowym, pozwala na usprawnienie przepływu pracy i organizacji działań, zmniejszenie kosztów operacyjnych oraz ułatwia monitoring. Technologię mogą wykorzystywać także służby celne i straż graniczna, zapewniając sobie informacje konieczne do przeprowadzenia analizy zagrożeń. To znacznie zwiększa bezpieczeństwo oraz podnosi efektywność odpraw i kontroli celnych.

„Dla Agility ważne jest to, by jak najszybciej zaangażować się w blockchain i współpracować z firmami, które myślą perspektywicznie, takimi właśnie jak Maersk i IBM” podsumowuje Al-Saleh. „Wspólnie będziemy mogli się wiele nauczyć, tak by dzięki temu jak najszybciej umożliwić nadawcom towarów i konsumentom skuteczne wykorzystanie tej technologii”.

Agility utrzymuje efektywne łańcuchy dostaw w najbardziej wymagających rejonach na całym świecie, oferując swoim klientom obsługę na najwyższym poziomie i zindywidualizowane rozwiązania, zarówno na rynkach rozwiniętych, jak i rozwijających się. Agility to jeden z czołowych światowych dostawców zintegrowanych rozwiązań logistycznych. Jest spółką giełdową o przychodach przekraczających 4,8 miliarda dolarów, zatrudniającą ponad 22 000 pracowników w 500 oddziałach w 100 krajach. Najważniejsza jednostka biznesowa firmy, Agility Global Integrated Logistics (GIL), oferuje zintegrowane rozwiązania logistyczne, które pozwalają spełniać zróżnicowane potrzeby i wymagania klientów. Obejmują one spedycję lotniczą, morską i drogową, usługi magazynowe, dystrybucję, a także obsługę specjalistycznych projektów logistycznych, targów oraz innych wydarzeń. Z kolei, działająca w ramach Agility, grupa Infrastructure zajmuje się zarządzaniem obiektami przemysłowymi, a także oferuje usługi wsparcia logistycznego, takie jak doradztwo i wsparcie celne, zarządzanie odpadami, obsługa lotniskowa, wsparcie dla rządów i ministerstw obrony, zarządzanie na odległość oraz systemy podtrzymywania życia.

Agility Logistics Sp. z o.o. działa w Polsce od 2008 r., posiada dwie placówki: w Warszawie i we Wrocławiu. Oddział warszawski specjalizuje się we frachcie lotniczym oraz morskim, a oddział we Wrocławiu – we frachcie drogowym oraz usługach logistycznych. Oferuje globalną strategię przewozu przesyłek drobnicowych (LCL) i atrakcyjne połączenia dla ładunków pełnokontenerowych (FCL). Lądowa sieć połączeń Agility umożliwia dostarczenie towaru na terenie Europy w ciągu od 72 do 96 godzin. Czas realizacji transportu na terenie Polski wynosi 24 godziny. Usługi Agility charakteryzuje indywidualna obsługa klienta. Firma oferuje rozwiązania logistyczne dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta. Portfolio klientów Agility obejmuje różne gałęzie przemysłu - automotive, high-tech aż po handel detaliczny.

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna
port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.