• <
SAR_2022

Członek załogi CMA CGM Marco Polo bez koronawirusa

ew/World Maritime News

02.04.2020 10:14 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Członek załogi CMA CGM Marco Polo bez koronawirusa

Partnerzy portalu

Członek załogi CMA CGM Marco Polo bez koronawirusa - GospodarkaMorska.pl

Członek załogi gigantycznego kontenerowca CMA CGM Marco Polo nie jest zakażony koronawirusem. Francuski armator poinformował dziś o negatywnych wynikach testów.

Marynarz, u którego zaobserwowano objawy podobne do tych występujących przy zakażeniu koronawirusem został odizolowany kilka dni temu. Ponadto, wszystkie pomieszczenia na statku zostały poddane dezynfekcji.

CMA CGM informował również, że u żadnego innego członka załogi nie zaobserwowano niepokojących objawów.

„CMA CGM podjęło wszelkie niezbędne środki w celu zapewnienia bezpieczeństwa i zdrowia swoich pracowników, zarówno na lądzie, jak i na morzu. Od początku pandemii, nie było przypadku Covid-19 w całej flocie CMA CGM" - pisze armator w oświadczeniu.

Kontenerowiec Marco Polo o ładowności 16 026 TEU przybył do Hiszpanii z brytyjskiego portu Southampton 26 marca. Od poniedziałku, 30 marca, stał na kotwicowisku portu Algeciras. Po zauważeniu u jednego z członków załogi objawów podobnych, jak przy zakażeniu koronawirusem, kapitan poinformował służby portowe, które wydały nakaz zmiany kursu i zakotwiczenia. Marynarz został przetransportowany do szpitala, gdzie przeprowadzono testy. Wynik jest negatywny.

Kontenerowiec otrzymał już zezwolenie na wznowienie rejsu.

Partnerzy portalu

Babcock1

Dziękujemy za wysłane grafiki.