• <

Maxi 1200 po raz pierwszy w Polsce

06.08.2015 07:37 Źródło: własne
Strona główna Maxi 1200 po raz pierwszy w Polsce
Maxi 1200 po raz pierwszy w Polsce - GospodarkaMorska.pl

1 sierpnia 2015 na targach "Wiatr i Woda" w Marinie Gdynia odbyła się polska premiera jachtu Maxi 1200, zaprojektowanego przez światowej sławy projektanta Pelle Pettersona.

W 2012 roku Delphia Yachts dokonała zakupu prestiżowej szwedzkiej marki Maxi Yachts. 3 lata później, na początku roku 2015 na największych europejskich targach branży żeglarskiej w Dusseldorfie w Niemczech miała miejsce premiera jachtu Maxi 1200.  1 sierpnia 2015 roku stocznia zdecydowała się oficjalnie zaprezentować jacht polskiej publiczności wystawiając go na największych w Polsce targach na wodzie.

Maxi 1200 to jednostka o długości 38 stóp. Została zaprojektowana przez znanego żeglarza, sternika Pucharu Ameryki, mistrza olimpijskiego i projektanta, Pelle Pettersona. Projektu wnętrza podjął się  Tony Castro, a nad jakością wykonania czuwała stocznia.

Głównym atutem jest wygoda samodzielnego prowadzenia, bezpieczeństwo, komfort żeglowania oraz osiągi.

W kwietniu w Palma de Mallorca odbyły się testy dla jury konkursu European Yacht of The Year (EYOTY). Dziennikarze z Danii, Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Norwegii i Szwecji żeglowali na Maxi 1200 wraz z współwłaścielem stoczni, Panem Wojciechem Kotem.

Jacht spotkał się z uznaniem jury i został nominowany do EYOTY 2016 w kategorii Luxury Cruiser. Nie było to jednak pierwsze wyróżnienie dla Maxi 1200, która otrzymała nominację do nagrody „Jacht Roku w Polsce – Polish Yacht of the Year 2016” oraz nagrodę Gdynia Yacht Design dla najpiękniejszego jachtu żaglowego.

...

Delphia Yachts Kot Sp.j. została założona w 1990 roku i obecnie jest największym producentem jachtów żaglowych w Polsce oraz jedną z największych stoczni w Europie Środkowo-Wschodniej. Oferuje łodzie żaglowe Delphia i Phila oraz motorowe Nautika i Nano o długościach od 7 do 15 metrów. Firma istnieje na rynku 25 lat. W tym czasie powstało 30 modeli oraz wyprodukowanych zostało ponad 20 tysięcy jachtów do żeglugi oceanicznej, morskiej i śródlądowej.

W 2011 roku w Gdańsku powstała Marina „Delphia”, w której odbywa się czarter jachtów żaglowych i motorowych, a także mają miejsce testy nowych modeli organizowane dla polskich i zagranicznych dziennikarzy oraz potencjalnych klientów. W 2012 roku Delphia Yachts dokonała zakupu prestiżowej szwedzkiej marki Maxi Yachts. Od 2014 jest nie tylko producentem, ale również wyłącznym przedstawicielem marki Quicksilver w Polsce.

Delphia Yachts jest zdobywcą wielu nagród i wyróżnień, takich jak Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP w kategorii „Obecność na Rynku Globalnym” oraz nominacji do nagrody "European Yachts of the Year"
m. in. dla Delphia 47.

Obok produkcji jachtów firma oferuje usługi frezowania na 5-osiowym centrum obróbczym CNC i realizuje zamówienia dla przemysłu jachtowego, lotniczego, kolejowego.

Dziękujemy za wysłane grafiki.