• <

Izraelski statek towarowy trafiony pociskiem na Morzu Arabskim

ac

26.03.2021 11:25 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Izraelski statek towarowy trafiony pociskiem na Morzu Arabskim

Partnerzy portalu

Izraelski statek towarowy trafiony pociskiem na Morzu Arabskim - GospodarkaMorska.pl
fot. Marinetraffic

Należący do izraelskiej firmy statek towarowy, został w czwartek uszkodzony przez pocisk na Morzu Arabskim. Padają podejrzenia, że za atakiem stoi Iran.

Urzędnik, który chciałby zachować anonimowość, powiedział, że statek płynie z Tanzanii do Indii, ale mimo ataku może kontynuować podróż.

Według izraelskiej strony informacyjnej Ynet, statek płynący pod banderą Liberii nie doznał poważnych uszkodzeń. Wiadomości z kanału 12 donosiły, że właścicielem statku jest XT Management z siedzibą w portowym mieście Hajfa.

Reuters nie mógł skontaktować się z firmą w celu uzyskania komentarza. Również przedstawiciele izraelskiego rządu nie udzielili żadnych informacji.

Sytuacja ma miejsce na około miesiąc po tym, jak izraelski premier Benjamin Netanjahu oskarżył Iran o eksplozję na pokładzie izraelskiego statku w Zatoce Omańskiej.

Samochodowiec MV Helios Ray został trafiony między nocą 25 lutego a rankiem 26 lutego. Według władz użyto min, a wybuch spowodował wyrwanie dziur po obu stronach kadłuba. 

Iran zaprzeczył wówczas, że miał udział w tym ataku. „Zdecydowanie odrzucamy to oskarżenie” - powiedział Saeed Khatibzadeh, rzecznik MSZ w Teheranie.


Tagi:
izreal, iran, atak, pocisk

Dziękujemy za wysłane grafiki.