• <
smartre_2023

Britanny Ferries przeprowadził testy pod bunkrowanie LNG w Porcie Bilbao

21.04.2021 10:28 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Britanny Ferries przeprowadził testy pod bunkrowanie LNG w Porcie Bilbao

Partnerzy portalu

Britanny Ferries przeprowadził testy pod bunkrowanie LNG w Porcie Bilbao - GospodarkaMorska.pl
fot. Port Bilbao

Francuski operator promowy, Brittany Ferries, przeprowadził odpowiednie testy przed przybyciem w 2022 roku do hiszpańskiego Portu Bilbao, promu Salamanca napędzanego LNG.

Salamanca to siostrzany statek Galicii, nazywanego najnowocześniejszym promem we francuskiej firmie. Wyczarterowana od Steny RoRo jednostka, została zwodowana w styczniu tego roku.

Prom będzie obsługiwał długodystansowe trasy pomiędzy Hiszpanią, a Wielką Brytanią. Dzięki napędowi LNG jednostka ma emitować 46 procent mniej CO2 na pasażera.

Aby przygotować się na jego przybycie, zarząd portu w Bilbao prowadzi prace remontowe na nabrzeżu, a hiszpańska firma energetyczna Repsol buduje stację do dostarczania LNG. Brittany Ferries przeprowadza ostatnie testy techniczne w Galicji, aby przygotować się do przybycia do Salamanki.

Salamanca będzie pierwszym statkiem gazowym Brittany Ferries, który zawinie do portu w Bilbao. W 2023 roku ma dołączyć do niego kolejny prom - Santoña.

Długi na 215 metrów statek o ładowności 42 000 ton i będzie jednym z największych statków, jakie firma kiedykolwiek obsługiwała. Będzie mógł przewozić do 1015 pasażerów, samochody osobowe i ciężarowe.

Salamanca oznacza znaczne oszczędności w zużyciu paliwa i emisji, obiecując 10-procentową poprawę pojemności pasażerskiej i 28-procentowy wzrost przestrzeni ładunkowej.

Galicia, Salamanca i Santoña to trzy statki klasy E-Flexer z dziewięciu zamówionych przez Stena RoRo w chińskiej stoczni CMI Jinling (Weihai).


Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.