• <

Prezydent: uruchamiamy 25 mld zł wsparcia dla średnich i dużych firm

sons

09.06.2020 08:19 Źródło: PAP
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Prezydent: uruchamiamy 25 mld zł wsparcia dla średnich i dużych firm

Partnerzy portalu

Prezydent: uruchamiamy 25 mld zł wsparcia dla średnich i dużych firm - GospodarkaMorska.pl

Uruchamiamy 25 mld zł wsparcia dla dużych firm w postaci pożyczek płynnościowych, to kolejna pomoc w ramach tarczy finansowej; będą mogły z niej skorzystać średnie i duże firmy - powiedział w Bytowie prezydent Andrzej Duda.

Prezydent powiedział na konferencji prasowej, że we wtorek uruchomione zostanie kolejne wsparcie w ramach tarczy finansowej. "A mianowicie wsparcie dla dużych firm - 25 mld zł, które dzisiaj rusza do tego, aby wspierać duże firmom w naszym kraju" - powiedział Duda.

Zaznaczył, że wprowadzenie tej formy pomocy wymagało notyfikacja ze strony Komisji Europejskiej; mówił, że był to projekt przygotowywany jeszcze w kwietniu m.in. razem z premierem Mateuszem Morawieckim i wicepremier Jadwigą Emilewicz. "Tylko ten czas, który był potrzebny na notyfikację, nie oszukujmy się, był trochę dłuższy, niż się spodziewaliśmy" - zaznaczył prezydent.

"Ale ta notyfikacja jest, negocjacje z KE trwały do ostatniej chwili, ale jest zatwierdzenie i dzisiaj ta pomoc - 25 mld zł będzie ruszała do wielkich firm w postaci pożyczek płynnościowych, pożyczek, które będą swego rodzaju pożyczkami wyrównawczymi, dlatego, że te firmy musiały się dostosować do panujących warunków w związku z sytuacją epidemiczną i poniosły określone wydatki" - wyjaśnił Duda.

Jak mówił, z pomocy będą mogły skorzystać średnie i duże firmy, czyli takie które zatrudniają odpowiednio: powyżej 150 i 249 pracowników. (PAP)

Partnerzy portalu

legal_marine_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.