• <

Morawiecki: w ramach Tarczy finansowej do firm w Polsce trafia dziennie 1,5 mld zł pomocy

ew

15.05.2020 11:58 Źródło: PAP
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Morawiecki: w ramach Tarczy finansowej do firm w Polsce trafia dziennie 1,5 mld zł pomocy

Partnerzy portalu

Morawiecki: w ramach Tarczy finansowej do firm w Polsce trafia dziennie 1,5 mld zł pomocy - GospodarkaMorska.pl

Ratowanie przedsiębiorców, przeciwdziałanie bezrobociu kosztuje - podkreślił w piątek premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że w ramach Tarczy finansowej do firm w Polsce trafia dziennie 1,5 mld zł pomocy.

Szef rządu w piątek odwiedził produkującą wyroby cukiernicze w Radziejowicach (Mazowieckie) firmę Flis, która skorzystała z Tarczy finansowej PFR. W wyniku pandemii koronawirusa jej obroty spadły o 35 proc. W ramach Tarczy finansowej otrzymała ponad 1,7 mln zł.

Morawiecki zwrócił uwagę, że kiedy rozpoczęła się pandemia i wynikające z tego problemy finansowe dla firm, przedsiębiorstwa takie jak np. to w Radziejowicach stanęły przed trudnym dylematem, czy zwalniać ludzi.

"Taki trudny i radykalny czas wymaga odważnych decyzji i zdecydowaliśmy się takie decyzje podjąć w ramach Tarczy antykryzysowej, która ma bronić polskie miejsca pracy" - wskazał.

Szef rządu zwrócił uwagę, że Tarcza finansowa ma pozwolić - według wyliczeń rządu - uratować co najmniej 2 mln miejsc pracy.

legal_marine_mateusz_romowicz_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.