• <
pge_baltica_390x100_duży

Zaadoptuj rekina - naukowe projekty oceaniczne, w których możesz wziąć udział z domu

30.07.2020 13:30 Źródło: Discover Magazine
Strona główna Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo Morskie Zaadoptuj rekina - naukowe projekty oceaniczne, w których możesz wziąć udział z domu

Partnerzy portalu

Zaadoptuj rekina - naukowe projekty oceaniczne, w których możesz wziąć udział z domu - GospodarkaMorska.pl
fot. pixabay

Te przyjemne i łatwe zajęcia naukowe o morzu, które możesz wykonać w domowym zaciszu,  pomogą naukowcom lepiej zrozumieć i chronić oceany Ziemi.

Adoptuj rekina wielorybiego


Rekin wielorybi to największa ryba świata. Możesz dołączyć do obywatelskiego projektu naukowego Wildbook for Whale Sharks, aby dzielić się obserwacjami terenowymi tych niesamowitych zwierząt lub adoptować jednego z ponad 11 000 rekinów wielorybich. Przekazanie darowizny na rzecz adopcji rekina wielorybiego oznacza, że ​​nie tylko wspierasz ich globalną populację, ale także będziesz otrzymywać aktualizacje za każdym razem, gdy Twój morski przyjaciel zostanie zauważony .


Gospodarka Morska
fot. wikipedia

Słuchaj pieśni orek z Orcasound

Orki Oceanu Spokojnego śpiewają radośnie, jakby nikt ich nie słuchał. Przypuszczalnie byłyby przerażone odkryciem, że w całym waszyngtońskim Morzu Salish znajdują się podwodne mikrofony, których słuchają wolontariusze Orcasound. Możesz dołączyć do obywatelskiego projektu naukowego i zgłosić to, co usłyszysz kierownikom projektu.


Gospodarka Morska
fot. pixabay

Przejrzyj rybną historię dzięki FISHstory

Uwielbiasz historię i oglądanie zdjęć ryb z domu? FISHstory może być dla Ciebie. W tym projekcie naukowym wolontariusze mają na celu przejrzenie zdjęć z połowy XX wieku pod kątem wszystkiego, co wygląda podejrzanie, a następnie zgłoszenie gatunków i liczby zauważonych ryb. Dane pomogą naukowcom zrozumieć rybołówstwo przed wdrożeniem specjalnych programów monitorowania.Gospodarka Morska
fot. Royal Museums Greenwich

Chroń drogi wodne za pomocą EarthEcho

Dołącz do ponad półtora miliona wolontariuszy ze 146 krajów w EarthEcho Water Challenge. Kup zestaw do badania wody (około 25 USD za pojedyncze zestawy podstawowe; 68 USD za zestawy szkolne), zbierz dane dotyczące podstawowych parametrów jakości wody (temperatura, pH, przejrzystość i rozpuszczony tlen), a następnie udostępnij je w dużej bazie danych, aby pomóc chronić drogi wodne na całej planecie.

Gospodarka Morska
fot. EarthEcho
Tagi:
ocean, nauka, edukacja
escort_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.