• <

Wynik wyszukiwania - "hanwha ocean" - Wiadomości

Marynarka Wojenna chętna także na korwety? Wielki powrót programu "Murena"

Podczas bloku prezentacyjnego pt. "Modernizacja Marynarki Wojennej" podczas Defence24 Days przedstawiciele polskiej Marynarki Wojennej prezentowali plany koncepcje rozwoju morskiego rodzaju sił. Z kolei przedstawiciele firm zbrojeniowych zaprezentowali działalność swoich przedsiębiorstw oraz ofertę dla Polski. Wszyscy zaprezentowali szereg informacji, przy czym nie zabrakło tu zaskoczeń.
09.05.2024

„Orka” na finiszu. Do ogłoszenia przetargu zostały tygodnie

Podczas panelu „Modernizacja Marynarki Wojennej RP” w trakcie Defence24 Days odbyła się dyskusja z udziałem przedstawicieli polskiej Marynarki Wojennej, Agencji Uzbrojenia i firm z branży zbrojeniowej na temat inwestycji w morski rodzaj sił zbrojnych. W trakcie rozmowy poruszono szereg tematów, w tym aktualny stan programu „Orka”.
07.05.2024

Kolejny etap programu "Orka" jednak dopiero od czerwca? Były rzecznik Agencji Uzbrojenia zdradza szczegóły

Od roku trwają wstępne konsultacje rynkowe w związku z "Orką", programem zakupu okrętów podwodnych dla polskiej Marynarki Wojennej. Z racji na znaczenie tego przedsięwzięcia dla sił morskich oraz stanu potencjału podwodnego formacji, jest to obecnie jeden z najbardziej komentowanych i kontrowersyjnych programów rozwojowych morskiego rodzaju sił zbrojnych.
30.04.2024

Korea Południowa wciela do służby trzeci okręt podwodny serii KSS-III. Uroczystość z udziałem zagranicznych gości, w tym z Polski

Do służby w Marynarce Wojennej Korei Południowej wcielono okręt podwodny ROKS Shin Chae-ho (SS-086) z serii określanej KSS-III Batch-I. W uroczystości brało udział wielu gości reprezentujących kraje zaprzyjaźnione i potencjalnie zainteresowane zakupem podobnych jednostek. Wśród nich nie zabrakło Polaków z racji na współpracę zbrojeniową z Koreą Południową oraz program "Orka".
04.04.2024

Naval Group zawiera umowę dotyczącą okrętów podwodnych dla Indonezji

Francuski koncern będzie współpracował przy dostarczeniu okrętów podwodnych serii Scorpène dla Marynarki Wojennej Indonezji. Jednostki powstaną w krajowej stoczni PT PAL, a Naval Group zapewni transfer technologii. To efekt długofalowej współpracy między rządami Francji i Indonezji, jaką rozpoczęto w sierpniu 2021 roku i umowy o partnerstwie strategicznym między stoczniami obu państw potwierdzoną w lutym 2022 roku.
02.04.2024

Katar zrealizuje zamówienia na konwencjonalne tankowce LNG, osiągając liczbę 104 jednostek

QatarEnergy podpisało długoterminowe umowy czarteru czasowego (TCP) z czterema międzynarodowymi armatorami na eksploatację 19 nowych, ultranowoczesnych, konwencjonalnych statków LNG jako część drugiego przetargu armatorów w ramach historycznego programu rozbudowy floty LNG QatarEnergy.
02.04.2024

Hanwha Ocean z ofertą wykupienia Austal

Australijski koncern poinformował, że otrzymał niewiążącą, wstępną ofertę od Hanwha Ocean, której celem byłoby zakupienie akcji spółki. W grę wchodzi dalsza ekspansja południowkoreańskiego giganta, któremu na drodze może stanąć interes narodowy Australii oraz bezpieczeństwo tamtejszej branży stoczniowej.
02.04.2024

Dwie ofiary katastrofy dźwigu w porcie

Podczas prac nad wzmocnieniem nabrzeża w terminalu kontenerowym w południowokoreańskim Ulsan, doszło do katastrofy dźwigu. Zginęły dwie osoby, prace zostały zatrzymane.
29.03.2024

W tym roku otwarcie przetargu na "Orkę"?

Szef Agencji Uzbrojenia gen. bryg. Artur Kuptel przekazał informacje na temat planowanych inwestycji i programów związanych z modernizacją Wojska Polskiego. Jedna z podanych informacji dotyczy programu "Orka", związanego z dostarczeniem polskiej Marynarce Wojennej okrętów podwodnych.
25.03.2024

Naval Group zwycięzcą przetargu na okręty podwodne dla Holandii. Teraz czas na Orkę?

Francuski koncern został wybrany przez holenderski resort obrony jako dostawca okrętów podwodnych dla marynarki wojennej (Koninklijke Marine). Wybór oferenta budzi wiele emocji, tym bardziej że przetarg w Holandii odbył się w momencie, gdy wciąż trwają wstępne konsultacje rynkowe i analizy w związku z analogicznym programem "Orka", którego celem jest dostarczenie okrętów tej klasy dla polskiej Marynarki Wojennej. W sprawie obu przedsięwzięć poprosiliśmy koncern o komentarz.
19.03.2024

Hanwha Ocean i Babcock International podpisały umowę o współpracy w zakresie budowy okrętów podwodnych

W trakcie spotkania, które odbyło się w Warszawie, południowokoreańska stocznia Hanwha Ocean nawiązała współpracę z brytyjskim koncernem Babcock International. Ma to stanowić "znaczący krok naprzód" w zakresie zabezpieczenia programów budowy okrętów podwodnych, oferowanych do wielu państw, wskazując m.in. na Polskę i Kanadę.
08.03.2024

Hanwha Ocean wprowadza inteligentne rozwiązanie dla statków, pomagające armatorom zmniejszyć emisję CO2

Południowokoreański gigant branży stoczniowej ogłosił, że opracował inteligentną technologię statku, która monitoruje wskaźnik intensywności emisji dwutlenku węgla. Rozwiązanie ma zapewnić armatorom szereg możliwości spełnienia rygorystycznych przepisów środowiskowych.
27.02.2024

Okręty podwodne jako zadośćuczynienie Niemiec za II wojnę światową - pomysł genialny czy nierealny? (opinia)

Ogłoszone w ubiegłym roku prace w związku z pozyskaniem okrętu podwodnego w ramach programu „Orka” wywołują zarówno kontrowersje, jak i obawy. Aktualnie trwają wstępne konsultacje rynkowe, a są też nadzieje, że jeszcze w tym roku zostanie otwarty przetarg. W związku z potrzebą utrzymania zdolności podwodnych w prasie i mediach społecznościowych pojawiły się pomysły, by Polska otrzymała okręty w ramach... zadośćuczynienia za II wojnę światową od Niemiec.
15.02.2024

Samsung Heavy Industries zbuduje gazowce dla bliskowschodniego armatora

Stocznia z Korei Południowej poinformowała o podpisaniu 6 stycznia kontraktu o wartości blisko 3,5 mld dolarów z klientem pochodzącym z Bliskiego Wschodu. W jego ramach do 2028 roku wykonawca ma dostarczyć 15 statków do transportu LNG.
06.02.2024

Babcock z kontraktem na dostawę systemów uzbrojenia dla południowokoreańskich okrętów podwodnych

Stocznia Hanwha Ocean zawarła z Babcock International siedmioletni kontrakt w ramach prac nad nowoczesnymi okrętami podwodnymi serii KSS-III Batch-II. Wiąże się on z produkcją i instalacją systemu wyrzutni, który będzie wykorzystywany do użycia pocisków i torped, jakie znajdą się w wyposażeniu tych jednostek. Udział brytyjskiego koncernu w tym przedsięwzięciu jest istotny dla polskich specjalistów, gdyż dotyczy okrętów podwodnych proponowanych w ramach programu "Orka" dla Marynarki Wojennej RP.
05.02.2024

Hanwha Ocean rozpoczyna budowę statków do transportu amoniaku

Południowokoreańska stocznia rozpoczęła 2024 rok budową ekologicznego statku, wyposażonego w technologię przyjazną środowisku. Odpowiada za budowę statków zaopatrzonych w technologie umożliwiające skuteczną redukcję emisji CO2.
02.02.2024

Wypadek w dużej stoczni, nie żyje pracownik, prace wstrzymane

W należącej do południowokoreańskiego giganta Hanwha Ocean stoczni Okpo doszło do śmiertelnego wypadku.
15.01.2024

Pracownik południowokoreańskiej stoczni i oficer tamtejszej marynarki szpiegowali dla Tajwanu?

Południowokoreańskie media poinformowały, że były pracownik koncernu stoczniowego Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering (DSME) oraz były oficer marynarki Korei Południowej mogli prowadzić działalność szpiegowską na rzecz Tajwanu. Dzięki nim z DSME wyciec miały plany okrętów podwodnych.
08.01.2024

Hanwha Ocean i Samsung Heavy Industries łączą siły, aby sprostać wyzwaniom portfela zamówień w branży stoczniowej

Jedne z największych stoczni w Korei Południowej zawarły umowę w zakresie współpracy przy budowie statków dla klientów. To sytuacja wyjątkowa w branży stoczniowej tego kraju, gdyż obie firmy rywalizowały w zakresie zwiększania portfela zamówień i zwiększania swojej pozycji.
05.01.2024

Są chętni na dostarczenie nowych okrętów podwodnych dla sił morskich Holandii. To także mocni oferenci dla polskiej "Orki"

Rozpoczynając wycofywanie okrętów podwodnych typu Walrus Królewska Marynarka Wojenna Holandii sposobi się na technologiczną rewolucję. Choć jeszcze nie wskazano, kto zbuduje nowe jednostki, kilka firm przedstawiło swoje propozycje, które są interesujące także z polskiego punktu widzenia.
19.12.2023

Hapag-Lloyd buduje Gdansk Ekspress

Jest Gdynia, będzie i Gdańsk. Niedługo po tym, jak linie OOCL wprowadziły do eksploatacji kontenerowiec oceaniczny OOCL Gdynia (który zdążył już nawet zawinąć do Gdańska) Hapag-Lloyd ruszył z budową statku, który będzie nosił nazwę Gdansk Ekspress.
18.12.2023

Hanwha Ocean zbuduje najnowocześniejsze okręty podwodne dla Korei Południowej. Te same oferuje w ramach programu "Orka"

Południowokoreańska Administracja Przejęć Obronnych (Defense Acquisition Program Administration, DAPA) wybrała Hanwa Ocean jako głównego wykonawcę do budowy i dostarczenia kluczowych dla sił morskich państwa okrętów podwodnych z serii KSS-III Batch-II. Takie same są oferowane Polsce w ramach programu "Orka".
08.12.2023

Doki w Chinach pękają w szwach. W Korei i UE pustoszeją

Chińscy stoczniowcy w 2023 r. odnotowali 63% wzrost zamówień na nowe projekty. Tak wynika danych podanych przez CANSI za okres od stycznia do października. Chińscy stoczniowcy uzyskali zamówienia na 61,06 mln t w ciągu pierwszych dziesięciu miesięcy 2023 r. Innowacyjne promy z Chin i kontenerowce oraz masowce możemy oglądać w polskich portach prawie codziennie.
07.12.2023

"Orka" po koreańsku. Hanwha Ocean prezentuje KSS-III. To propozycja okrętu podwodnego dla Polski

Stoczniowy gigant z Korei Południowej, Hanwha Ocean zorganizował konferencję prasową, w trakcie której przedstawił polskim dziennikarzom propozycję dla polskiej Marynarki Wojennej. Była to także demonstracja aspiracji w zakresie współpracy z Polską w sektorze morskim. Zorganizowane w tym celu spotkanie było także okazją do zapoznania się z potencjałem stoczniowym firmy, wymianą doświadczeń oraz ofertą dla polskich władz.
30.11.2023

Hanwha Ocean zdobywa zamówienie na największe na świecie statki do transportu amoniaku

Południowokoreańska stocznia ogłosiła, że 14 listopada uzyskała zamówienie o wartości około 500 milionów dolarów na budowę czterech bardzo dużych zbiornikowców amoniaku (Very Large Ammonia Carriers, VLAC) dla greckiego przedsiębiorstwa żeglugowego Naftomar Shipping and Trading Co. Ltd. Inc (Naftomar). Każdy statek będzie w stanie przetransportować 93 000 m3 amoniaku, będącego nadzieją dla dekarbonizacji żeglugi jako zielone paliwo.
24.11.2023

Już tylko jedna firma walczy o budowę polskiego FSRU?

Media branżowe podają, że z procesu przetargowego na budowę pierwszego polskiego FSRU wycofał się jeden z oferentów. Oznacza to, że na polu walki pozostała tylko jedna firma.
13.11.2023

Dwóch armatorów wśród potencjalnych oferentów na FSRU dla Gaz-System

Na liście potencjalnych dostawców pływającego gazoportu polska spółka wpisała dwie firmy - BW LNG oraz Mitsui OSK Lines (MOL). W zamierzeniu zwycięzca przetargu zbuduje jeden, bądź dwa statki do magazynowania i regazyfikacji (FSRU), co ma zwiększyć dostawy LNG do Polski oraz przepustowość terminali gazowych.
26.10.2023

Kluczowy test zanurzeniowy okrętu podwodnego budowanego przez koncern Navantia, oferenta w ramach programu "Orka"

Przyszły nabytek Marynarki Wojennej Hiszpanii (Armada Española), S-81 Isaac Peral, przechodzi końcowe testy przed przekazaniem zamawiającemu. W związku z tym czekał go jeden z najważniejszych, czyli zanurzenie się na testową głębokość 460 metrów. To okazja do sprawdzenia, jak okręt podwodny radzi sobie w ramach wykonywania zadań zgodnie z przeznaczeniem.
23.10.2023

Hapag-Lloyd wciela do swojej floty Berlin Express. To pierwsza jednostka z najnowszej serii

Gigant branży kontenerowej oficjalnie powitał w swojej flocie pierwszy statek klasy Hamburg Express. Ma on znacząco wpłynąć na zmianę obrazu branży morskiej i towarowej, pokazując że firma również angażuje się w ich dekarbonizację oraz obniżenie emisji CO2.
03.10.2023

Południowokoreański koncern Hanwha chce rozwijać działalność w NATO, tworząc jej centrum w Polsce. W tle propozycja budowy okrętów podwodnych

Chcemy rozwijać działalność w NATO, a jej centrum chcemy ulokować w Polsce. Jesteśmy gotowi do transferu technologii, by w Polsce mogły powstawać armatohaubice K9, wyrzutnie Chunmoo oraz amunicja do nich, powiedział PAP Billy Boo Hwan Lee, dyrektor koreańskiej firmy zbrojeniowej Hanwha w Polsce.
12.09.2023

Hanwha z ofertą zangażowania polskich stoczni w programie "Orka"

Podczas 31. Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach jednym z wystawców był południowokoreański koncern Hanwa, który jest jednym z oferentów chcących stanąć do przetargu na budowę okrętów podwodnych dla polskiej Marynarki Wojennej.
10.09.2023

Navantia chce dostarczyć Filipinom okręty podwodne

Hiszpański koncern jest kolejnym, który prezentuje temu wyspiarskiemu krajowi swoją ofertę, w ramach realizowanego przez ten kraj programu modernizacji RAFPMP. Ma to wzmocnić tamtejszą marynarkę wojenną (Hukbong Dagat ng Pilipinas) i zapewnić większą ochronę państwa w obliczu współczesnych zagrożeń, przede wszystkim ekspansji Chin.
06.09.2023

Rozpoczyna się wyścig po "Orkę". Wielu chętnych do dostarczenia Polsce okrętów podwodnych

Rzecznik Agencji Uzbrojenia ppłk Grzegorz Polak poinformował, że 11 podmiotów zgłosiło się z ofertą dostarczenia polskiej Marynarce Wojennej okrętów podwodnych w ramach programu "Orka". Z tego grona zostaną wyłonione firmy, które wezmą udział w dalszym procedowaniu oferty, aż w końcu zostanie wyłoniony "zwycięzca".
07.08.2023

Okręt podwodny programu "Orka"- co wiemy o potencjalnych oferentach?

Ogłoszenie przez ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka ruszenia z realizacją programu "Orka" rozpoczyna szereg prac w związku całym przedsięwzięciem. Jeszcze zanim choćby odbędzie się cięcie blach pod budowę pierwszego z okrętów, miną lata w związku z pracami koncepcyjnymi, konsultacjami rynkowymi, aż w końcu przetargiem i wyborem najlepszej oferty.
23.07.2023

Stocznia z „wielkiej trójki” z nowym właścicielem i nazwą

Jedna z największych stoczni na świecie, południowokoreańska Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering ma nowego właściciela i nową nazwę.
26.05.2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.