• <

Wynik wyszukiwania - "RMF FM" - Wiadomości

Sondaż: rząd powinien kontynuować budowę elektrowni jądrowej na Pomorzu

Większość uczestników opublikowanego w środę sondażu dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej" oceniło, że obecny rząd powinien kontynuować budowę elektrowni jądrowej oraz terminala kontenerowego w Świnoujściu.
14.02.2024

Gdynia Sailing Days: włoska robota w mistrzostwach Europy

Włoscy żeglarze nie mają sobie równych w gronie juniorów w klasie ILCA 6, a swoją klasę zaprezentowali w lipcu w Polsce. Najpierw w Dziwnowie Emma Mattivi i Mattia Cesana cieszyli się z tytułów mistrza świata juniorów, a teraz podczas Gdynia Sailing Days ci zawodnicy zostali w tej kategorii wiekowej mistrzami Europy. Na Zatoce Gdańskiej Polacy, choć medali nie zdobyli, wypadli lepiej niż na pełnym morzu.
20.07.2023

Medale mistrzostw Europy nie dla Polaków

W poniedziałek w Gdyni zakończyły się mistrzostwa Europy juniorów w klasach 420 i 470. Była to pierwsza impreza rangi mistrzowskiej podczas tegorocznej edycji Gdynia Sailing Days. Polacy zakończyli rywalizację bez medali, ale zaprezentowali się z dobrej strony. W obu klasach na starcie stanęło 208 załóg z ponad 20 krajów.
11.07.2023

Triumf Polaków na początek regat

August Sobczak i Krzysztof Królik (Chojnicki Klub Żeglarski) wygrali regaty Pucharu Europy w klasie 29er rozegrane na inaugurację Gdynia Sailing Days. Srebrny medal zdobyła załoga CWM Opti Gdynia, Igor Kawałko i Fabian Kocięda.
07.07.2023

Prezes kołobrzeskiego portu: możemy rocznie przeładować 300 tys. ton produktów z Ukrainy

Rocznie możemy przeładować 300 tys. ton produktów z Ukrainy, w 2022 r. przyjęliśmy ich 80 tys. ton, a w br. ok. 25 tys. ton. Teraz musieliśmy wstrzymać przeładunki – powiedział PAP prezes zarządu Portu Morskiego Kołobrzeg Artur Lijewski. Prezes liczy na to, że tranzyt przez port będzie wznowiony.
24.04.2023

Orlen niekoniecznie musi być partnerem dla rafinerii Schwedt

We wrześniu ubiegłego roku rząd Niemiec przejął kontrolę nad niemieckim oddziałem rosyjskiej firmy paliwowej Rosnieft, posiadającej m.in. pakiet kontrolny w niemieckiej rafinerii PCK Schwedt. Według ówczesnych doniesień agencji Bloomberga i Reutera, PKN Orlen miałby być zainteresowany przejęciem tych udziałów. Orlen twierdził wówczas, że na bieżąco obserwuje sytuację w regionie.
02.01.2023

RMF24: Orlen przejął od Lotosu nie tylko aktywa, ale też zobowiązania

Orlen przejął od Lotosu nie tylko aktywa, ale też zobowiązania. Wciąż toczą się postępowania, w których Skarb Państwa chce zwrotu 92,5 mln zł, w tym podatku niezapłaconego przez kontrahentów Lotosu przy transakcjach zakupu biokomponentów - podał RMF24 w poniedziałek.
28.11.2022

Anna Moskwa: za dwa miesiące będziemy mieć narzędzie, które wskaże w jakich warunkach uaktywniają się złote algi

Za dwa miesiące będziemy mieli narzędzie, które pokaże w jakich warunkach fizykochemicznych wody pojawiają się i uaktywniają złote algi - poinformowała w czwartek minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.
03.11.2022

Suski: wdrożyliśmy plan ochrony polskiej infrastruktury krytycznej

Jeżeli mamy obok kraj bandycki, to musimy pilnować naszych dóbr. W tej chwili został już wdrożony plan ochrony naszej infrastruktury krytycznej - poinformował w czwartek poseł PiS Marek Suski, szef Komisji do Spraw Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych.
29.09.2022

Kucharz wypadł za burtę promu płynącego z Gdyni do Karlskrony [AKTUALIZACJA]

Jak podało Radio Gdańsk, dzisiaj doszło do wypadku na pokładzie promu Stena Spirit. Za burtę wypadł członek załogi. Trwa akcja poszukiwawcza.
20.09.2022

Gróbarczyk o otwarciu Mierzei Wiślanej: przez śluzę najpierw przepłyną jednostki służb państwowych [WIDEO]

Trzy jednostki służb państwowych najpierw przepłyną przez śluzę w ramach odbioru technicznego: jednostka flagowa Urzędu Morskiego Zodiak II, Straży Granicznej i SAR-u - wskazał wiceszef MI Marek Gróbarczyk, odnosząc się do sobotnich oficjalnych uroczystości otwarcia kanału na Mierzei Wiślanej.
17.09.2022

Ziobro: w śledztwie ws. zanieczyszczenia Odry zostały pobrane liczne dowody i próbki

Toczy się bardzo intensywne śledztwo ws. zanieczyszczenia Odry. Zostały pobrane i są pobierane nadal liczne dowody. Zbierane są też próbki fizyko-chemiczne celem przeprowadzenia badań - zapewnił w sobotę minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro.
03.09.2022

Pożar na promie na Bałtyku [AKTUALIZACJA]

Na promie Stena Scandica, przewożącym 300 osób, który znajduje się obecnie na Morzu Bałtyckim, wybuchł w poniedziałek pożar. Nie ma doniesień o ofiarach - poinformowała Szwedzka Administracja Morska.
29.08.2022

Kowalczyk: polscy rolnicy nie stracą na transporcie ukraińskiego zboża

Rolnicy polscy nie stracą na transporcie ukraińskiego zboża; to jest tranzyt, który realizujemy i pomagamy - powiedział minister rolnictwa Henryk Kowalczyk. Dodał, że Polska w najbliższych dwóch miesiącach jest w stanie wspomóc Ukrainę w transporcie zboża maksymalnie do 1,5 mln ton miesięcznie.
08.06.2022

Kowalczyk: Polska głównym partnerem w przewozie zboża z Ukrainy do Rumunii

Polska jest głównym partnerem w przewozie zboża z Ukrainy do Rumunii i stamtąd w świat; wąskim gardłem jest polsko-ukraińska granica - powiedział w czwartek wicepremier Henryk Kowalczyk. Z Ukrainy do Polski dziennie może wjechać ok. 150 wagonów dziennie; potrzeby są 5-6 razy większe - wskazał
19.05.2022

Naimski u Mazurka: „Wojna trwa na Ukrainie, a gaz na Zachód płynie”

Pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski w środowej porannej rozmowie z Robertem Mazurkiem w RMF FM przedstawił sytuację polskiej energetyki pierwszego dnia przerwanego kontraktu jamalskiego. Zapewnił, że gazu nie zabraknie.
27.04.2022

Przegląd promowy, m.in. o promie przyszłości na brytyjskich wodach

O najważniejszych wydarzeniach świata promowego minionych dni. O sprawach, którymi żyje lub wkrótce będzie żyła branża. W tym tygodniu m.in. o elektrycznym wodolocie, który ma zrewolucjonizować podróże pomiędzy Walią a Irlandią Północną.
20.04.2022

Naimski: od 2023 r. żadnych zakupów gazu z Rosji

Po zakończeniu kontraktu jamalskiego z końcem 2022 r., nie będziemy więcej kupować gazu z Rosji - zadeklarował w czwartek pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.
17.03.2022

MSZ ws. porwanego polskiego marynarza: prowadzimy rozmowy konieczne do rozwiązania sytuacji

MSZ prowadzi wszelkie rozmowy konieczne do rozwiązania sytuacji - przekazał PAP rzecznik resortu Łukasz Jasina odnosząc się do informacji, że wśród porwanych w poniedziałek w Zatoce Gwinejskiej osób jest polski marynarz.
15.12.2021

Przydacz: porozumienie USA i Niemiec ws. NS2 to porażka jedności europejskiej

Porozumienie Stanów Zjednoczonych i Niemiec w sprawie Nord Stream 2 to przede wszystkim porażka jedności europejskiej, to porażka Niemiec, które odpowiadają za decyzję o budowie gazociągu, decyzją rozbijają spójność europejską - uważa wiceszef MSZ Marcin Przydacz.
23.07.2021

Za 12 lat powstanie pierwszy reaktor jądrowy. Najprawdopodobniej na Pomorzu!

Przewidujemy, że w 2033 r. będzie uruchomiony w Polsce pierwszy reaktor jądrowy - mówił w środę pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski. Brane są pod uwagę dwie lokalizacje Lubiatowo i Żarnowiec.
03.03.2021

Ogromne lodowe kule nad Bałtykiem. Skąd się wzięły?

Rzadkie zjawisko nad Bałtykiem. 16 stycznia, nad Zatoką Pucką w Jastarni zaobserwowano morszkulce czyli lodowe kule o niemal jednakowej wielkości. Wyjaśniamy, jak powstają.
19.01.2021

Wkrótce ruszy proces w sprawie polskiego kapitana zatrzymanego w Meksyku?

Jak poinformowało RMF FM, na 27 stycznia zaplanowana jest rozprawa w procesie aresztowanego półtora roku temu w Meksyku polskiego kapitana Andrzeja Lasoty. Nie jest jednak pewne, że dotrą na nią choćby w wirtualnej formie eksperci prawa i transportu morskiego, broniący oskarżonego.
18.01.2021

Elektrownia atomowa najprawdopodobniej na Pomorzu

Elektrownia atomowa powstanie najprawdopodobniej na północy, na Pomorzu - poinformował dzisiaj minister klimatu i środowiska Michała Kurtyka przez RMF FM.
14.01.2021

Atak piratów na statek Polskich Linii Oceanicznych

W poniedziałek rano na wodach Zatoki Gwinejskiej u wybrzeży Afryki doszło do nieudanej próby porwania kontenerowca M/S Port Gdynia. W załodze statku jest 20 polskich marynarzy. "Piraci po nieudanym ataku ostrzelali mostek i zeszli z jednostki" - powiedział wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk.
21.12.2020

Pół wieku temu zaczął się „Rejs” statku „Feliks Dzierżyński”, wcześniej nazwanego „Polską”

19 października mija 50 lat od premiery filmu „Rejs”, który Marek Piwowski wyreżyserował na podstawie scenariusza, napisanego wspólnie z Januszem Głowackim. Film powstał na pokładzie statku „Feliks Dzierżyński”, który wcześniej nazywał się „Polska”.
19.10.2020

Gliński: nie chcielibyśmy wprowadzać lockdownu w związku z pandemią

Nie chcielibyśmy wprowadzać lockdownu w związki z pandemią koronawirusa. Koszty takiego rozwiązania są znaczenie większe, niż korzyści z niego wynikające - powiedział dziś wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński.
13.10.2020

Łukasz Greinke na liście nazwisk z największym wpływem na gospodarkę w 2020 roku

Trzy redakcje gospodarcze: RMF FM, portal money.pl i 300Gospodarka stworzyły ranking osób mających największy wpływ na polską gospodarkę w 2020 r. Na liście znalazło się 200 nazwisk. Wśród osób, które zdaniem organizatorów, kreują rzeczywistość gospodarczą naszego kraju znalazł się Łukasz Greinke, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdańsk S.A.
02.10.2020

Do kolejnej awarii Czajki mogło dojść wskutek sabotażu?

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w zawiadomieniu skierowanym do warszawskiej prokuratury chce, aby sprawdzono, czy do awarii "Czajki" nie doszło w wyniku np. sabotażu - podaje RMF FM. Bierzemy pod uwagę wszystkie możliwości - potwierdza PAP rzecznik spółki Marek Smółka.
01.09.2020

Szefowa MFW: spadek PKB największy od kryzysu lat 30.; Polska podjęła właściwe kroki

Globalny spadek PKB wyniesie w tym roku 4,9 proc. i będzie największy od recesji z lat 30. – przewiduje dyrektor Międzynarodowego Funduszu Walutowego Kristalina Georgiewa, która w rozmowie z RMF FM chwali też działania Polski w obliczu koronakryzysu.
27.07.2020

Inwazja meduz w Bałtyku!

Tego lata badacze odnotowali wyjątkowy przyrost populacji meduz w Morzu Bałtyckim. Naukowcy ostrzegają, ponieważ tak nagłe i niespotykane na tę skalę zjawisko może mieć negatywny wpływ na równowagę ekologiczną środowiska morskiego, a nawet doprowadzić do katastrofy.
24.07.2020

Statek z Łeby utknął na mieliźnie z pasażerami na pokładzie

Łebski statek turystyczny "Denega" utknął na mieliźnie kilkaset metrów od brzegu. Na pokładzie znajduje się grupa turystów.
02.07.2020

Trump i Duda zapowiadają umowę dotyczącą energii jądrowej. Naimski: Pierwszy reaktor w 2033

Prezydenci USA i Polski: Donald Trump i Andrzej Duda, zapowiedzieli w środę podpisanie umowy w zakresie energii jądrowej. Trump zapewnił, że Polska uzyska szybki dostęp do szczepionki na koronawirusa. Duda poinformował o inwestycji Google'a w centrum nowoczesnych technologii w naszym kraju.
25.06.2020

Szef MSWiA: w najbliższych dniach decyzja dotycząca otwarcia granic Polski

Szef MSWiA Mariusz Kamiński poinformował w poniedziałek, że w najbliższych dniach zostanie ogłoszona decyzja dotycząca otwarcia polskich granic. Trwają analizy w tej sprawie; decyzja będzie podana jeszcze przed świętem Bożego Ciała - zapewnił.
08.06.2020

Wild: CPK jest projektem zmieniającym oblicze kolei w Polsce

Centralny Port Komunikacyjny jest w większym stopniu projektem zmieniającym oblicze kolei w Polsce niż lotniskowym przedsięwzięciem - powiedział w czwartek prezes CPK Mikołaj Wild. Dodał, że koszt samego portu szacuje się na 25 mld zł, a części kolejowej - ok. 100 mld.
04.06.2020

Rybacy rekreacyjni utrudniali żeglugę kontenerowcowi

Ponad 50 statków rybołówstwa rekreacyjnego utrudniało w piątek na Zatoce Gdańskiej żeglugę kontenerowcowi Maersk, płynącemu do terminalu DCT Gdańsk. Był to protest rybaków, aby rząd spełnił ich postulaty.
02.05.2020

Pomorskie: Protestujący rybacy rekreacyjni apelują do premiera [foto]

Protestujący rybacy rekreacyjni zaapelowali w czwartek do premiera Mateusza Morawieckiego do zażegnania kryzysu, który dotknął tę branżę. Nie wykluczają, że w ostateczności może dojść do blokady portów w Gdańsku i Gdyni.
30.04.2020

Rybacy rekreacyjni pływają w pobliżu portu w Gdańsku, ale nie blokują dostępu

Nasze jednostki w ramach protestu pływają na podejściu do portu w Gdańsku – poinformował w czwartek PAP członek sztabu kryzysowego rybołówstwa rekreacyjnego Waldemar Giżanowski. Właściciele statków domagają się wsparcia finansowego od państwa.
30.04.2020

Wędkarze rekreacyjni zablokują porty na Zatoce Gdańskiej

W czwartek po północy z Władysławowa ma wyruszyć ok 60-70 jednostek morskiego wędkarstwa rekreacyjnego w celu blokady portów na Zatoce Gdańskiej. Najbardziej prawdopodobna jest blokada portu w Gdyni jednak protestujący dopuszczają również blokadę portu w Gdańsku.
29.04.2020

Rybacy rekreacyjni od środy mają protestować na akwenach portów w Gdańsku i Gdyni

Armatorzy rybołówstwa rekreacyjnego rozpoczną w środę rano protest na akwenach portów w Gdyni i Gdańsku - poinformował sztab kryzysowy armatorów rybołówstwa rekreacyjnego. Akcja protestacyjna ma trwać do odwołania.
28.04.2020

Apel Portu Gdańsk do Armatorów Rybołówstwa Rekreacyjnego

Do rybaków rekreacyjnych do końca II kwartału trafi 20 milionów złotych - zapowiedział w poniedziałek minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. Protestujący rybacy twierdzą, że to za mało i wzywają ministra do rozmów.
28.04.2020

Gróbarczyk: rybacy rekreacyjni dostaną 20 mln zł

Do rybaków rekreacyjnych do końca II kwartału trafi 20 milionów złotych - zapowiedział w poniedziałek minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. Protestujący rybacy twierdzą, że to za mało i wzywają ministra do rozmów.
27.04.2020

Gróbarczyk: wody pitnej nie zabraknie, ale trzeba ją oszczędzać

Wody pitnej w Polsce nie zabraknie, ale trzeba ją oszczędzać - powiedział w poniedziałek minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.
27.04.2020

Gróbarczyk: przekop Mierzei Wiślanej będzie kontynuowany

Prace przy przekopie Mierzei Wiślanej będą kontynuowane, rząd nie planuje ich wstrzymania - zapewnił w poniedziałek w RMF FM minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.
27.04.2020

Minister Szumowski: od 19 kwietnia będziemy powoli odmrażać gospodarkę

Od 19 kwietnia będziemy powoli odmrażać gospodarkę – poinformował we wtorek rano minister zdrowia Łukasz Szumowski. Jednocześnie podkreślił, że izolacja jest skuteczna i gdyby nie ona, liczba chorych byłaby znacznie wyższa.
14.04.2020

We wtorek prawdopodobnie projekt specustawy o wsparciu dla firm

Najprawdopodobniej we wtorek rząd zaprezentuje projekt specustawy z pakietem wsparcia dla firm z powodu epidemii - oświadczył w poniedziałek wicepremier Jacek Sasin. Jak dodał, nowelizacja budżetu „jest oczywista”.
16.03.2020

Banaś pisze do premiera: „Grozi nam potężna katastrofa ekologiczna”

Jak dowiedział się reporter RMF FM, do kancelarii premiera trafiło pismo podpisane przez prezesa NIK, Mariana Banasia. Zawarte są w nim ostrzeżenia dotyczące "potężnej katastrofy ekologicznej, która może objąć swym zasięgiem cały polski Bałtyk i na co najmniej 100 lat całkowicie zniszczyć życie w morzu".
19.12.2019

Kurtyka: nie możemy unikać odpowiedzialności za naszą planetę

Naukowcy pokazują wpływ człowieka na zmiany klimatu, w związku z tym nie możemy unikać odpowiedzialności za naszą planetę - powiedział w sobotę w radiu RMF FM nowy minister klimatu Michał Kurtyka.
16.11.2019

Rabiej o odszkodowaniu za awarię w Czajce: czekamy na raport

Jeżeli mamy do czynienia z zaniedbaniami, to trudno mi sobie wyobrazić inny scenariusz niż dochodzenie odszkodowania - mówił w czwartek wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej. Dodał, że miasto czeka na raport ekspertów w sprawie awarii w "Czajce".
14.11.2019

Jacht I love Poland nie weźmie udziału w prestiżowych regatach. Wraca do Europy

To już koniec promocji Polski za pomocą jachtu Polskiej Fundacji Narodowej? Jak podało radio RMF FM, mimo że jacht jest już sprawny, nie wystartuje w elitarnych regatach Rolex Sydney Hobart Yacht Race 2019. Załoga łodzi miała zbyt mało czasu, by na nim trenować.
01.11.2019

MGMiŻŚ: dzienny koszt utrzymania zastępczego rurociągu to ok. 50 tys. złotych

Dzienny koszt utrzymania zastępczego rurociągu przesyłającego ścieki do "Czajki" na Wiśle wynosi około 50 tysięcy złotych - poinformowała w piątek wiceszefowa MGMiŻŚ Anna Moskwa. Kwota ta obejmuje m.in. paliwo, monitoring, oświetlenie i pracę ludzi.
27.09.2019

RMF FM: koszt rurociągu tymczasowego wyniósł 41 mln zł

Budowa i instalacja rurociągu do przesyłu ścieków przez Wisłę w Warszawie pochłonęły w sumie 41 milionów złotych - podało w piątek RMF FM. Informację tę potwierdził PAP rzecznik Wód Polskich Sergiusz Kieruzel.
27.09.2019

Odnaleziono jedną z największych bomb lotniczych II wojny światowej. Całe Świnoujście może zostać ewakuowane

W Świnoujściu (Zachodniopomorskie) odnaleziono jedną z największych bomb lotniczych, które były zrzucane podczas II wojny światowej. Na brytyjską bombę trafiono podczas prac przygotowawczych do pogłębienia toru wodnego Świnoujście-Szczecin.
20.09.2019

PKN Orlen złożył zawiadomienie do prokuratury ws. kupna spółki FX Energy

PKN Orlen złożył do prokuratury zawiadomienie, dotyczące podejrzenia niegospodarności przy zakupie amerykańskiej spółki FX Energy. Według płockiego koncernu, w sprawie wszczęto już postępowanie, w ramach którego współpracuje on ze śledczymi. Spółka nie podaje szczegółów.
19.09.2019

Błaszczak: ZUS nie wzrośnie, wręcz przeciwnie - spadnie w przypadku drobnych przedsiębiorców

ZUS nie wzrośnie, wręcz przeciwnie spadnie w przypadku drobnych przedsiębiorców, którzy będą mogli płacić ZUS nie od przychodu, tylko od dochodu - zadeklarował w sobotę minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
15.09.2019

Pomorskie: Wydobyto zwłoki znalezione we wraku Wilhelma Gustloffa

Załoga jednostki Marynarki Wojennej ORP Lech z Gdyni wydobyła zwłoki znalezione 6 czerwca we wraku „Wilhelma Gustloffa”, po które wypłynęła w poniedziałek. Ciało policyjną jednostką transportowane jest do Łeby – poinformował we wtorek PAP prokurator rejonowy w Lęborku Patryk Wegner.
25.06.2019

ORP Lech wypłynął z Gdyni po zwłoki znalezione we wraku Wilhelma Gustloffa

Po zwłoki znalezione we wraku "Wilhelma Gustloffa" wypłynął w poniedziałek z Gdyni ORP Lech. Czynności przygotowawcze i sama akcja wydobycia ciała może potrwać dzień lub dwa - poinformował PAP prokurator rejonowy w Lęborku Patryk Wegner.
24.06.2019

Po znalezione we wraku Wilhelma Gustloffa zwłoki Marynarka Wojenna ma wypłynąć w poniedziałek

Po znalezione zwłoki we wraku statku „Wilhelm Gustloff” Marynarka Wojenna ma wypłynąć w poniedziałek. Czy tego samego dnia zostanie podjęta próba wydobycia ciała, czy też stanie się to we wtorek lub środę, zależeć będzie od pogody – powiedział PAP prokurator rejonowy w Lęborku.
21.06.2019

Grenlandia topnieje w rekordowym tempie. W ciągu jednego dnia straciła 2 mld t lodu

Niepokojące informacje z Grenlandii. Naukowcy badający tę wyspę zauważyli, że pokrywający ją lód zaczął topić się w rekordowym tempie. W jeden dzień stopniały go aż 2 mld t. O sprawie poinformowało radio RMF FM.
18.06.2019

Problemy polskiego okrętu podczas międzynarodowych ćwiczeń Baltops

Problemy polskiego okrętu ORP Gniezno u wybrzeży Litwy podczas międzynarodowych ćwiczeń Baltops. Jednostka podczas desantu uszkodziła fragment burty, przez co zaczęła nabierać wody. O sprawie poinformowało radio RMF FM.
16.06.2019

Odnaleziono ciało nurka we wraku Wilhelma Gustloffa

W ostatni piątek, stowarzyszenie Baltictech, w ramach którego działa grupa nurków, poinformowało o znalezieniu ciała we wraku Wilhelma Gustloffa. Śledztwo wszczęła już Prokuratura Rejonowa w Lęborku. Badania DNA dadzą odpowiedź, czy są to szczątki zaginionego siedem lat temu mieszkańca Poznania.
12.06.2019

Sąd: Zatrzymanie b. prezesa Grupy Lotos było bezzasadne

Zatrzymanie pod koniec stycznia na 48 godzin, na wniosek prokuratury, b. prezesa Grupy Lotos Pawła Olechnowicza było bezzasadne - uznał w czwartek Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe. Postanowienie sądu jest prawomocne.
07.06.2019

DZIEŃ NA FX/FI: Złoty i polskie obligacje w najbliższych dniach mogą się umacniać

Złoty do końca tygodnia ma szansę się umocnić do poziomu 4,28 za euro - ocenił główny ekonomista TMS Brokers Konrad Białas. Dodał, że jest przestrzeń do niewielkiego spadku rentowności polskich 10-latek.
29.05.2019

Spółka CPK: Opracowanie planu generalnego CPK umożliwi negocjacje ws. wykupu ziemi

Negocjacje dotyczące wykupu ziemi pod budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego dotychczas się nie rozpoczęły; aby mogło to nastąpić musi być bardzo precyzyjnie wyznaczony obszar inwestycji, co stanie się po opracowaniu planu generalnego CPK - mówi PAP Konrad Majszyk ze spółki CPK.
15.05.2019

Jacht „I love Poland” poważnie uszkodzony. Naprawa może kosztować nawet kilkaset tysięcy złotych

Od dwóch tygodni, Polska Fundacja Narodowa nie informuje o postępach rejsu jachtu "I love Poland". Amerykańskiemu korespondentowi RMF FM, Pawłowi Żuchowskiemu udało się ustalić przyczyny. Poważnie uszkodzona jednostka cumuje w małej marinie na Rhode Island w Stanach Zjednoczonych.
14.05.2019

Strusia pisanka z Gdyni ze statkiem MS Batory

Waży ponad kilogram i już na pierwszy rzut oka robi wrażenie – strusie jajo, bo o nim mowa, zamieniło się w wyjątkową pisankę z gdyńskim akcentem. Prezydent Wojciech Szczurek złożył na nim swój podpis, a wyjątkową dekorację ze statkiem MS Batory wykonał Jacek Piątek. To efekt świątecznej akcji radia RMF FM, w ramach której pisanka trafi na charytatywną licytację.
15.04.2019

Norwegia: Służby ratunkowe przygotowują się do holowania Viking Sky (wideo)

Norweskie służby ratownicze przygotowują się do holowania statku wycieczkowego "Viking Sky", który od sobotniego popołudnia po awarii silnika zaczął dryfować w pobliżu niebezpiecznego zachodniego wybrzeża Norwegii.
24.03.2019

KE: Planujemy techniczne spotkanie z polskimi władzami ws. Mierzei Wiślanej

Komisja Europejska utrzymuje regularne kontakty z polskimi władzami ws. projektu przekopu Mierze Wiślanej i planowane jest spotkanie techniczne w celu rozwiązania kwestii technicznych związanych z projektem - poinformował PAP w środę rzecznik KE Enrico Brivio.
20.02.2019

Nieoficjalnie: Polska wnioskowała o spotkanie z KE ws. Mierzei Wiślanej

Polska wnioskowała o spotkanie z Komisją Europejska w sprawie Mierzei Wiślanej. Ma to być spotkanie techniczne – poinformowało PAP źródło unijne. Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej przekazało, że unijni urzędnicy nie kwestionują samego projektu budowy kanału.
20.02.2019

Rząd we wtorek zajmie się m.in. projektem noweli o programie modernizacji służb mundurowych

Rząd we wtorek zajmie się m.in. projektem noweli ustawy o programie modernizacji służb mundurowych w latach 2017-2020, który zakłada wzrost nakładów na modernizację o dodatkowe 22 mln zł. Ministrowie zajmą się też projektem noweli ustawy o podatku akcyzowym oraz e-skierowaniami.
20.11.2018

Polski statek „Miętus” z 16 osobami na pokładzie zatonął koło Bornholmu

Polski statek „Miętus” z 16 osobami na pokładzie zatonął 9 mil na południe od miejscowości Ronne na wyspie Bornholm. Wszystkie osoby zostały uratowane przez duńskie służby – powiedział PAP rzecznik Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa w Gdyni Rafał Goeck.
04.11.2018

Porwanie kontenerowca z Polakami na pokładzie. Są nowe informacje

Dziewięciu marynarzy, którzy pozostali na statku, jest bezpiecznych – powiedział w rozmowie z korespondentem RMF FM Dustin Eno, rzecznik armatora kontenerowca Pomerenia Sky, z którego w sobotę porwano 11 marynarzy, w tym ośmiu Polaków. Dodał, że na jednostce planowana jest wymiana załogi. Nie podał jednak konkretnego terminu.
01.11.2018

Czaputowicz: MSZ uzyskało potwierdzenie uprowadzenia 8 Polaków u wybrzeży Nigerii

Ministerstwo Spraw Zagranicznych uzyskało potwierdzenie uprowadzenia ośmiu Polaków u wybrzeży Nigerii - powiedział w poniedziałek dziennikarzom szef MSZ Jacek Czaputowicz.
29.10.2018

MSZ weryfikuje informacje, czy wśród załogi statku, która została uprowadzona u wybrzeży Nigerii są Polacy

MSZ posiada informacje o możliwym uprowadzeniu członków załogi statku Pomerenia Sky; MSZ nawiązało kontakt z armatorem, aby zweryfikować, czy wśród załogi jednostki byli obywatele polscy - poinformowało PAP Biuro Rzecznika Prasowego MSZ.
29.10.2018

Gdynia: Samochód wpadł do wody w kanale portowym, jedna osoba nie żyje

Policja odnalazła w niedzielę nad ranem samochód w kanale portowym w Gdyni. Zanim auto wpadło do wody, wjechało na teren terminalu w porcie łamiąc szlaban. Nurek, który penetrował akwen zauważył w samochodzie dwa ciała. Auto jeszcze nie zostało wyciągnięte z dna terminalu.
21.10.2018

PGE i PKN Orlen deklarują wsparcie dla swych klubów ukaranych przez EHF

PGE i PKN Orlen deklarują wsparcie dla swych klubów - PGE VIVE Kielce i Orlen Wisła Płock – ukaranych karą grzywny przez Europejską Federację Piłki Ręcznej (EHF). Oba zespoły w inauguracji Ligi Mistrzów wystąpiły w strojach z zakrytymi logotypami Nord Stream 2, sponsora rozgrywek.
22.09.2018

Polskie kluby w Lidze Mistrzów piłki ręcznej zasłonią logo Nord Stream 2 na koszulkach

Polskie kluby występujące w Lidze Mistrzów piłki ręcznej - PGE VIVE Kielce i Orlen Wisła Płock - nie będą występować z logiem sponsora rozgrywek Nord Stream 2 na koszulkach. Oba kluby podjęły decyzję o zaklejeniu logotypu w trakcie meczów LM ze względu na zapisy kontraktowe ze swoimi głównymi sponsorami.
16.09.2018

RCB: W sobotę utonęło sześć osób

Tylko w sobotę utonęło sześć osób - podało na Twitterze Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Jak dodano, od początku sezonu, tj. od 1 kwietnia, utonęło łącznie 375 osób. RCB apeluje zarazem o rozsądek i przypomina zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą.
09.09.2018

Tragedia w Ustce. Dwie osoby utonęły w Bałtyku

Dwie osoby utonęły w Morzu Bałtyckim, trzecią udało się uratować – poinformowało radio RMF FM. Do tragedii doszło w Ustce około południa. Badane są okoliczności wypadku.
08.09.2018

Dramatyczna akcja ratunkowa w Darłówku. Morze porwało troje dzieci

O wstrząsającym wypadku poinformowali dziennikarze RMF FM. W Darłówku, trzej chłopcy pływali w morzu pod okiem matki. Kiedy ta oddaliła się na chwilę, żeby pójść z najmłodszym, 2-letnim dzieckiem do toalety - jej synowie zostali porwali przez wodę.
14.08.2018

Nikt nie został poparzony przez meduzy w Zachodniopomorskiem

W tym sezonie nie było poparzeń przez meduzy na nadmorskich kąpieliskach – powiedział PAP w czwartek rzecznik zachodniopomorskiego WOPR. Do poparzeń przez parzydełkowce doszło natomiast przy niemieckim wybrzeżu Bałtyku.
02.08.2018

Akcja ratunkowa na Zalewie Kamieńskim: 15-latka wypadła z łódki

W okolicach Kamienia Pomorskiego (Zachodniopomorskie) ok. godz. 18 do wody wypadła z łódki 15-latka - poinformował PAP rzecznik Komendanta Wojewódzkiego PSP Tomasz Kubiak.
26.07.2018

Grecja: Już co najmniej 50 ofiar śmiertelnych pożarów w okolicach Aten, ciała Polaków wyłowione z wody

Co najmniej 50 osób zginęło, a 156 zostało rannych na skutek pożarów szalejących w pobliżu Aten - podała we wtorek grecka Agencja Ochrony Cywilnej. W kraju ogłoszono stan wyjątkowy, premier skrócił zagraniczną wizytę, a rząd zwrócił się o pomoc do państw UE. Jak podalo radio RMF, powołując się na rozmowe z przedstawicielem biura podróży Grecos, zginęło dwoje Polaków - matka i syn.
24.07.2018

Stolica: Wyciek chemicznej substancji w terminalu cargo

Przed godz. 7 w terminalu cargo przy ul. Wirażowej w Warszawie doszło do wycieku chemicznej substancji - poinformował PAP zespół prasowy stołecznej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Na miejscu pracuje m.in. 11 zastępów Straży Pożarnej.
08.07.2018

Paruch: Premier nie stracił zaufania do ministra energii

Szef rządu Mateusz Morawiecki nie stracił zaufania do ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego - mówił pełnomocnik premiera ds. utworzenia i funkcjonowania Centrum Analiz Strategicznych prof. Waldemar Paruch. Kancelaria Premiera przejęła nadzór nad PKN Orlen i Grupą Lotos od szefa ME.
05.06.2018

ME: Nadzór nad Lotosem i Orlenem przejął od 1 czerwca premier Mateusz Morawiecki

Od 1 czerwca uprawnienia do wykonywania praw własności z akcji PKN Orlen i Grupą Lotos od ministra energii przejęła Kancelaria Premiera - potwierdziła we wtorek PAP rzeczniczka resortu energii Joanna Borecka-Hajduk.
05.06.2018

Morze wyrzuciło rosyjskie pociski sygnalizacyjne z okrętów podwodnych. Znaleziono je m.in. w Jastarni i na Helu

Pociski sygnalizacyjne rosyjskiej produkcji z okrętów podwodnych znaleziono na plażach w Jastarni, Helu i na Wyspie Sobieszewskiej – potwierdza Marynarka Wojenna. "Wiemy o trzech pociskach, ale zabezpieczone zostały dwa z nich" – podano.
31.05.2018

Gliński: planowane są zmiany w Polskiej Fundacji Narodowej

Przewidujemy zmiany w funkcjonowaniu Polskiej Fundacji Narodowej - zapowiedział we wtorek w radiu RMF FM wicepremier. minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.
15.05.2018

Po ponad 40. latach ORP Błyskawica znów wyjdzie w morze

ORP Błyskawica opuści gdyński port i wyjdzie w morze – poinformowało radio RMF FM. Okazją ku temu ma być Święto Marynarki Wojennej, obchodzone w tym roku 24 czerwca. Na razie to jednak tylko plany, których realizacja w dużej mierze zależy od pogody.
11.05.2018

Kusznierewicz: ta sytuacja jest dla mnie jak zły sen

Ta sytuacja jest dla mnie jak zły sen - mówił w środę Mateusz Kusznierewicz, komentując zakończenie współpracy Polskiej Fundacji Narodowej z Fundacją Navigare, operatorem projektu żeglarskiego "Polska 100", któremu olimpijczyk miał dowodzić. Kusznierewicz przyznał też, że o sprawie dowiedział się z mediów.
09.05.2018

Finał Białoczerwonej sztafety 2018 na ORP Błyskawica

W środę, 2 maja, około godziny 20:00, na pokładzie historycznego niszczyciela ORP Błyskawica odbędzie się finał Białoczerwonej sztafety 2018. Weterani w marynarskich mundurach odbiorą biało-czerwoną i przekażą załodze okrętu.
01.05.2018

Szczerski o wizycie Merkel: rozmawialiśmy o Nord Stream2, pozostaliśmy przy swoim

Kropla drąży skałę - powiedział szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski pytany o kwestię gazociągu Nord Stream2 i poniedziałkową rozmowę prezydenta Andrzeja Dudy z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. "Rozmawialiśmy o Nord Stream 2, pozostaliśmy przy swoim" - dodał.
20.03.2018

Szymański: nie ma pola do kompromisu w sprawie budowy Nord Stream 2

Nie ma pola do kompromisu w sprawie budowy Nord Stream 2 - powiedział w poniedziałek wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański. Jego zdaniem gazociąg negatywnie wpłynie na sytuację strategiczną w regionie.
19.03.2018

Dworczyk: nie było żadnej decyzji o nałożeniu sankcji na Polskę

Nie było żadnej decyzji o sankcjach, które miałyby być nałożone przez Amerykanów na Polskę; wczoraj mieliśmy dokonały przykład tego, jak fake newsy kształtują naszą rzeczywistość - mówił w środę szef KPRM Michał Dworczyk.
07.03.2018

Prezydent spotkał się z premierem i szefem MSZ

We wtorek późnym popołudniem odbyło się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego, szefa MSZ Jacka Czaputowicza oraz szefa gabinetu prezydenta Krzysztofa Szczerskiego; według prezydenckiego ministra rozmowy dotyczyły inicjatywy Trójmorza.
06.03.2018

Kraków: W Wiśle znaleziono ciało mężczyzny

Policja i straż pożarna prowadzą czynności przy stopniu wodnym Dąbie na Wiśle w Krakowie, gdzie pracownicy zapory znaleźli ciało mężczyzny. Jak poinformował PAP rzecznik prasowy małopolskiej policji Sebastian Gleń, nie jest wykluczone, że są to zwłoki zaginionego Piotra Kijanki.
05.03.2018

RMF FM: MON wycofuje się z obietnicy Macierewicza w sprawie okrętów podwodnych

Do końca stycznia miał zostać ogłoszony dostawca okrętów podwodnych dla polskiej armii. Według informacji podanych przez RMF FM, MON pod kierownictwem Mariusza Błaszczaka wycofuje się z obietnicy złożonej przez Antoniego Macierewicza. Poprzedni szef resortu zapowiadał, że producenta poznamy do końca zeszłego roku, potem resort przesunął datę o miesiąc.
30.01.2018

Kazimierz Murawski prezesem Polskiego Holdingu Obronnego

Kazimierz Murawski jest prezesem Polskiego Holdingu Obronnego; jego nazwisko pojawiło się w poniedziałek na witrynie spółki.
07.11.2017

Morawiecki: Problem handlu w niedziele nie jest pierwszorzędny z punktu widzenia gospodarki

Problem handlu w niedziele nie jest pierwszorzędny z punktu widzenia gospodarki - ocenił wicepremier Mateusz Morawiecki. Dodał, że jeśli byłaby taka wola społeczna, poparłby zakaz handlu we wszystkie niedziele.
04.11.2017

M. Morawiecki o Konstytucji Biznesu: Trwają konsultacje; lada moment trafi pod obrady rządu

Wicepremier Mateusz Morawiecki powiedział w sobotę, że ogłoszona przed rokiem Konstytucja Biznesu, czyli pakiet 5 projektów dot. zmian w prawie gospodarczym "lada moment" trafi pod obrady rządu. Według niego, obecnie wciąż trwają "żmudne konsultacje" w tej sprawie.
04.11.2017

Wypadek w Bałtyckim Terminalu Kontenerowym w Gdyni. Nie żyje kierowca ciężarówki

Tragiczny wypadek w Bałtyckim Terminalu Kontenerowym w Gdyni. W poniedziałek około 20 suwnica uderzyła w ciężarówkę. Kierowca, który znajdował się wewnątrz pojazdu, zginął na miejscu.
16.10.2017

Wild: Wszystko wskazuje na to, że we wtorek rząd zajmie się CPK

Wszystko wskazuje na to, że we wtorek Rada Ministrów zajmie się Centralnym Portem Komunikacyjnym - powiedział w piątek pełnomocnik rządu ds. CPK Mikołaj Wild.
29.09.2017

Śledztwo prokuratury w sprawie wypadku transportu kolejowego z amerykańskim sprzętem wojskowym

W ubiegłym tygodniu przypłynął do terminalu kontenerowego DCT w Gdańsku, a już są z nim problemy. W poniedziałek wieczorem transport kolejowy z amerykańskim sprzętem wojskowym zahaczył o wiatę dworca w Kowalewie Pomorskim. Sprawę bada Prokuratura Rejonowa w Golubiu-Dobrzyniu. Śledczy sprawdzają m.in., kto popełnił błąd przy załadunku.
19.09.2017

Premier: Zakup śmigłowców to dla nas priorytet

Zakup śmigłowców dla armii to jeden z naszych priorytetów - powiedziała w czwartek premier Beata Szydło. Dodała, że "w tej chwili zostały ogłoszone procedury przetargowe".
08.09.2017

Aleksander Doba już na półmetku wyprawy

Olek dotarł do półmetka swojej transatlantyckiej trasy. Po niespełna dwóch miesiącach od opuszczenia Barnegat Light w New Jersey, dotarł do punktu skąd od wybrzeża amerykańskiego i Lizbony dzieli go 1500 mil morskich – poinformowano na profilu facebookowym wyprawy Aleksandra Doby.
13.07.2017

Naimski spotka się z Donaldem Trumpem

Radio RMF FM podało listę ministrów, którzy mają spotkać się z prezydentem USA Donaldem Trumpem. Znalazł się na niej m.in. Piotr Naimski, pełnomocnik ds. bezpieczeństwa energetycznego.
26.06.2017

Trzy firmy oferują MON śmigłowce dla sił specjalnych, dwie – morskich

Airbus Helicopters i WSK "PZL-Świdnik" złożyły oferty w obu prowadzonych przez MON postępowaniach na śmigłowce - dla sił specjalnych i sił morskich, natomiast PZL Mielec - tylko dla sił specjalnych - dowiedziała się w poniedziałek PAP w tych firmach.
27.03.2017

MON zmienia plany. Zamiast 16, chce kupić 12 śmigłowców dla polskiej armii

Zmiana planów zakupu śmigłowców dla polskiej armii. Ministerstwo Obrony Narodowej zamiast 16 chce kupić 12 maszyn – poinformowało radio RMF FM. Wcześniej w planach resortu było 8 śmigłowców dla wojsk specjalnych i 8 dla marynarki wojennej.
27.03.2017

Wpłynęły oferty dostawców zaproszonych do negocjacji ws. śmigłowców

W postępowaniu na dostawy śmigłowców wpłynęły oferty zaproszonych do negocjacji dostawców – poinformowało w poniedziałek MON. Jak dodano, rozpoczęła się analiz ofert, liczących po kilkanaście tysięcy stron.
27.03.2017

Bochenek o śmigłowcach dla wojska: trzeba przeanalizować oferty

Liczba śmigłowców kupowanych dla wojska będzie zależeć od ofert, a te wymagają analizy – powiedział w poniedziałek rzecznik rządu Rafał Bochenek.
27.03.2017

W Międzywodziu trwa akcja wydobywania wraku XIX-wiecznej łodzi

Trudna operacja. W Międzywodziu w województwie zachodniopomorskim trwa akcja wydobywania wraku XIX-wiecznej łodzi. Na brzeg plaży wyrzucił go sztorm.
07.12.2016

Stena Line: dym na promie

Z należącego do Stena Line promu, który w środę (31.08) rano wchodził do portu w Gdyni, wydobywał się gęsty dym. Na szczęście sytuacja została błyskawicznie opanowana.
31.08.2016

Baltic Ace zatonął przez błędy polskich oficerów

Polska załoga popełniła błędy nawigacyjne, komunikacyjne i nie zachowała reguł statków na morzu i to na obu jednostkach - donosi serwis RMF FM na temat przyczyn katastrofy statku Baltic Ace. Informacje pochodzą z raportu bahamskiej komisji, badającej sprawę.
07.06.2016

Włodzimierz Karpiński o terminalu LNG w Świnoujściu

Do końca 2015 r., zgodnie z ostatnimi zapowiedziami, zostanie oddany do użytku terminal LNG - poinformował odchodzący ze swojego stanowiska, minister skarbu Włodzimierz Karpiński. Dzięki tej inwestycji Polska zwiększy bezpieczeństwo energetyczne 10-krotnie.
16.06.2015

Dziękujemy za wysłane grafiki.