ew
Nie było żadnej decyzji o sankcjach, które miałyby być nałożone przez Amerykanów na Polskę; wczoraj mieliśmy dokonały przykład tego, jak fake newsy kształtują naszą rzeczywistość - mówił w środę szef KPRM Michał Dworczyk.
We wtorek późnym popołudniem odbyło się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego, szefa MSZ Jacka Czaputowicza oraz szefa gabinetu prezydenta Krzysztofa Szczerskiego.
Szef kancelarii premiera, pytany w radiu RMF FM o tematy wtorkowych rozmów podkreślił, że było to "ważne robocze spotkanie" poświęcone sprawom związanym z inicjatywą Trójmorza. Dodał, że podczas spotkania poruszono także temat katastrofy budowlanej w Poznaniu.
Dworczyk był także pytany, czy w rozmowach w Pałacu Prezydenckim pojawił się wątek wtorkowych doniesień portalu onet.pl.
Wcześniej, we wtorek rano portal Onet.pl podał, że "Amerykanie wprowadzili szczególne sankcje wobec polskich władz - do czasu przyjęcia zmian w ustawie o IPN prezydent ani wiceprezydent USA nie będą się z nimi spotykać". Według portalu, istnienie ultimatum potwierdza notatka polskiej ambasady w Waszyngtonie z 20 lutego, dwa tygodnie po podpisaniu przez prezydenta Polski ustawy o IPN i skierowaniu jej do Trybunału Konstytucyjnego.
"Wczoraj mieliśmy doskonały przykład tego, jak fake newsy kształtują naszą rzeczywistość" - mówił Dworczyk. "Głównym leitmotiv-em informacji wczoraj była nieprawdziwa informacja nt. rzekomych sankcji, które USA miałyby na Polskę nałożyć" - dodał.
Jak podkreślił, opublikowaną w Onecie informację zdementowały, zarówno polskie władze, jak i Departament Stanu USA.
"Poza oficjalnym dementi Departamentu Stanu i polskiego MSZ, ja też mogę zapewnić - a akurat w tej sprawie śledzę dosyć uważnie, co się dzieje - że nie było żadnej decyzji o sankcjach, które miałyby być nałożone na Polskę" - oświadczył polityk.
Od 01.01.2019 roku sprzedaż nieruchomości przed upływem 5 lat bez podatku?
Uwaga! Od 1.08.2020 r. nowe zasady rejestracji jachtów!
Reguły INCOTERMS 2010 w praktyce
Morski list przewozowy – charakter prawny i funkcje w transporcie morskim
Wypełnianie Deklaracji Ładunku Niebezpiecznego krok po kroku
Od 09.07.2018 roku nowe terminy przedawnienia roszczeń majątkowych
Reguły Hasko-Visbijskie w nowoczesnym transporcie morskim
Rozliczenia marynarzy: „zasada 183 dni” w 2020 roku, a opodatkowanie marynarza w Polsce
3
Konwencja MLI a Dania – czy cokolwiek zmieni się w 2021 roku?
Rekonstrukcja rządu - likwidacja Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej
Zasady reprezentacji w spółkach prawa handlowego
Czarter na podróż – NOR w porcie wyładunku i związane z tym zagadnienia
„Wiódł ślepy kulawego” – rozmowa z radcą prawnym Mateuszem Romowiczem w sprawie podatkowych problemów polskich marynarzy
Szwedzki sąd nakazał wydać Ukrainie statek rosyjskiej "floty cieni"
Marynarskie umowy będzie można zawierać elektronicznie. To pomysł rządu na powrót polskiej bandery
Komisja handlu międzynarodowego PE poparła porozumienie ws. ceł uzgodnionych przez UE i USA
Czy NATO zablokuje Rosji Bałtyk? Kreml miałby tracić wtedy 90 mld dolarów rocznie