• <
Baltexpo2023_duży

Tragedia w Ustce. Dwie osoby utonęły w Bałtyku

pc

08.09.2018 17:23 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Tragedia w Ustce. Dwie osoby utonęły w Bałtyku - GospodarkaMorska.pl

Dwie osoby utonęły w Morzu Bałtyckim, trzecią udało się uratować – poinformowało radio RMF FM. Do tragedii doszło w Ustce około południa. Badane są okoliczności wypadku.

Jak poinformował RMF FM Rafał Goeck, rzecznik Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa, na miejsce zdarzenia natychmiast ruszyli ratownicy z Ustki oraz łódź ze statku ratowniczego Orkan. Po 30 minutach poszukiwań udało się odnaleźć pierwszą osobę, chwilę później kolejną. Rzecznik Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa potwierdził, że byli to dwaj mężczyźni, obaj nieprzytomni. Mimo akcji reanimacyjnej, lekarz stwierdził zgon.

RMF FM podało, że utonęli mieszkańcy województwa łódzkiego. Mieli 79 i 41 lat. Policja i prokuratura ustala okoliczności ich śmierci. Nie wiadomo jeszcze, czy mężczyźni byli spokrewnieni.

Podczas akcji ratowniczej udało się uratować trzecią osobę. Był to mężczyzna, który ruszył na pomoc tonącym. Gdy dotarli do niego ratownicy, ten ostatkiem sił utrzymywał się na wodzie.

Jak informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, w te wakacje w wodzie zginęło 188 osób, głównie mężczyźni. Najtragiczniejszy był bardzo gorący pierwszy sierpniowy weekend. Tylko w ciągu 3 dni (od 3 do 5 sierpnia) w wodzie zginęło aż 30 osób.

Mimo tego, że tegoroczne wakacje były, w porównaniu do roku ubiegłego, bezpieczniejsze, to jednak sezon wiosenny był wyjątkowo tragiczny. Od początku sezonu (1 kwietnia) do końca wakacji (2 września) utopiło się aż 358 osób. Najwięcej od 2015 roku – podaje RCB.

Dziękujemy za wysłane grafiki.