• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Strusia pisanka z Gdyni ze statkiem MS Batory

Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Strusia pisanka z Gdyni ze statkiem MS Batory
Strusia pisanka z Gdyni ze statkiem MS Batory - GospodarkaMorska.pl

Kamil Złoch/gdynia.pl

15.04.2019 Źródło: własne

Waży ponad kilogram i już na pierwszy rzut oka robi wrażenie – strusie jajo, bo o nim mowa, zamieniło się w wyjątkową pisankę z gdyńskim akcentem. Prezydent Wojciech Szczurek złożył na nim swój podpis, a wyjątkową dekorację ze statkiem MS Batory wykonał Jacek Piątek. To efekt świątecznej akcji radia RMF FM, w ramach której pisanka trafi na charytatywną licytację.

Jajo dla prezydentów
 
Najpierw do gdyńskiego urzędu dotarła nietypowa przesyłka – strusie jajo z rąk reportera radia RMF FM, Kuby Kaługi trafiło do prezydenta Gdyni, Wojciecha Szczurka. To zaproszenie do udziału w szczytnej akcji, która wesprze potrzebującą placówkę. Świąteczne zadanie dla miasta to przekształcenie jaja w charakterystyczną pisankę z gdyńskim akcentem.
 
- Święta Wielkiej Nocy to święta bardzo radosne, z piękną tradycją malowania pisanek. To będzie bardzo specyficzna praca, bowiem malujemy wielkie jajo strusie. Zaczęliśmy już zastanawiać się co na niej umieścić. Na pewno postaramy się nadać jej prawdziwie gdyński charakter – mówił Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Dziennikarze RMF FM zaprosili do projektu także włodarzy innych samorządów, zarówno dużych, jak i tych nieco mniejszych.
 
- Akcja jest nietypowa. To będą najciekawsze pisanki w Polsce. Poprosiliśmy o przygotowanie tych pisanek prezydentów kilku polskich miast. Jeszcze zobaczymy jakie będą efekty, ale z całą pewnością wiemy jaki będzie skutek. Razem z naszymi słuchaczami wybierzemy najciekawiej ozdobione jajo – mówił podczas wręczenia jaja Kuba Kaługa, dziennikarz RMF FM. – Pisanki trafią na aukcję charytatywną. Wspomoże ona podopiecznych ośrodka dla niepełnosprawnych w podkrakowskich Radwanowicach, a poprowadzi ją ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski – dodał.

Morski klimat na gdyńskiej pisance

 
Strusia pisanka w gdyńskiej wersji jest już gotowa - to utrzymany w niebieskiej kolorystyce rysunek statku-symbolu, czyli MS Batory. Przyozdobieniem jajka zajął się Jacek Piątek, plastyk miasta Gdyni, prywatnie artysta-malarz.

Po pomalowaniu jaja w gdyńskie akcenty trafiło ono jeszcze do prezydenta Wojciecha Szczurka, który złożył na nim symboliczny podpis. W takiej formie niezwykła świąteczna ozdoba zostanie wystawiona przez organizatorów akcji na dobroczynną aukcję.

Źródło:
własne

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 33060,00 $ tona 0,46% 11 cze
 Cynk 3011,00 $ tona 1,55% 11 cze
 Aluminium 2490,00 $ tona 0,81% 11 cze
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.