• <

Wynik wyszukiwania - "COSCO" - Wiadomości

COSCO będzie omijać Izrael

Izraelskie media poinformowały, że chiński gigant żeglugowy COSCO podjął decyzję o wstrzymaniu świadczenia usług morskich do Izraela.
08.01.2024

COSCO przygotowuje swoje statki do metanolu

Chińskie COSCO Heavy Industry Shanghai zmodernizuje cztery kontenerowce COSCO Line, by mogły wykorzystywać w charakterze paliwa metanol. Za wymianę silników odpowiadać będzie MAN Energy Solutions.
08.12.2023

COSCO stawia na statki napędzane LNG. Rozpoczyna się budowa pierwszego, zielonego gazowca

Chińska stocznia Hudong-Zhonghua Shipbuilding rozpoczęła budowę pierwszego gazowca LNG dla COSCO Shipping Energy i Sinochem Petroleum.
10.08.2023

Zwodowano pierwszy elektryczny kontenerowiec dowozowy COSCO

Chiński armator COSCO Shipping zakończył z sukcesem próby wodne pierwszego elektrycznego kontenerowca żeglugi bliskiego zasięgu o pojemności 700 TEU. Statek został zbudowany w stoczni COSCO w Yangzhou i będzie pływał po drogach wodnych śródlądowych oraz trasach przybrzeżnych.
03.08.2023

Diamond Line wchodzi do Portu Gdynia i rozwija swoje usługi

Firma żeglugowa Diamond Line rozszerzyła swoją sieć usług dowozowych o Port Gdynia. Pierwsze przybycie statku do Hutchison Ports Gdynia odbyło się w minioną sobotę, 23 lipca.
26.07.2023

Inwestycja COSCO w terminal w Hamburgu sfinalizowana

COSCO Shipping Ports Limited i Hamburger Hafen und Logistik (HHLA) uzgodniły warunki inwestycji chińskiej firmy w jeden z największych terminali kontenerowych w Hamburgu. Umowa ogłoszona po raz pierwszy we wrześniu 2021 roku była długo opóźniana. W tym czasie niemieckie władzy dyskutowały nad tą inwestycją z racji politycznych skarg, że Chiny przejmą kontrolę nad krytyczną częścią niemieckiego łańcucha dostaw.
20.06.2023

Szefowa komisji obrony w Bundestagu krytykuje wejście chińskiej firmy Cosco do portu w Hamburgu

W ubiegłym tygodniu poinformowano, że po miesiącach sporu chińska państwowa firma Cosco może przejąć udziały w hamburskim terminalu kontenerowym Tollerort. Przewodnicząca Komisji Obrony Bundestagu Marie-Agnes Strack-Zimmermann w rozmowie ze stacją NDR skrytykowała tę decyzję.
17.05.2023

Cosco może przejąć udziały w hamburskim terminalu kontenerowym Tollerort

Po miesiącach sporu chińska państwowa firma Cosco może w końcu przejąć udziały w hamburskim terminalu kontenerowym Tollerort. Cosco może nabyć 24,9 proc. udziałów. O decyzji poinformował w środę w Berlinie rzecznik rządu Steffen Hebestreit.
11.05.2023

COSCO chce działac na rzecz innowacji w dziedzinie statków elektrycznych

Największy chiński armator COSCO tworzy przedsięwzięcie China Electric Ship Innovation Alliance. Do sojuszu przystąpiło 80 krajowych przedsiębiorstw, które mają otrzymać także wsparcie ze strony władz. Ma to ugruntować pozycję kraju jako jednego ze światowych liderów w zakresie elektryfikacji żeglugi.
16.02.2023

Cosco bliżej porozumienia z portem w Hamburgu

Niemiecka firma logistyczna Hamburger Hafen und Logistik AG (HHLA) i chiński operator logistyczny China Ocean Shipping Company, Limited (CSPL, znany też jako COSCO) są bliskie sfinalizowania umowy. Gigant żeglugowy z Chin ma objąć udziały w ramach mniejszościowego pakietu akcji Terminala Kontenerowego Tollerort (CTT) znajdującego się w największym porcie Niemiec.
10.01.2023

Belgijski ekspert o sprawie Cosco w porcie Hamburgu: Niemcy nie potrafią uczyć się na własnych błędach

Niemcy nie potrafią uczyć się na swoich własnych błędach i stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla wielu krajów UE - ocenia w rozmowie z PAP belgijski ekspert ds. energetyki, profesor uniwersytetu w Liege, Damien Ernst. Komentuje w ten sposób decyzję niemieckiego rządu, by nie blokować zakupu przez chińskie przedsiębiorstwo udziałów w terminalu kontenerowym w porcie w Hamburgu.
29.10.2022

"Bild" krytykuje kanclerza za dopuszczenie Cosco do zakupu udziałów w terminalu portowym w Hamburgu

"Kanclerz Olaf Scholz przyznaje chińskim komunistom dostęp do infrastruktury krytycznej w Niemczech" - pisze w środę portal dziennika "Bild" po tym, jak rząd zatwierdził kompromis w sporze o wejście chińskiego państwowego przedsiębiorstwa żeglugowego Cosco do portu w Hamburgu. Firma, zgodnie z umową, może objąć 24,9 proc. udziałów.
26.10.2022

Niemcy. Lider CDU: zgoda na chińską inwestycję w Hamburgu jest błędna, nie rozumiem kanclerza

Lider partii CDU Friedrich Merz wypowiedział się przeciwko inwestycji chińskiego przedsiębiorstwa Cosco w terminal w porcie w Hamburgu. Chodzi o aspekty strategiczne. "Nie rozumiem kanclerza, jak w takiej sytuacji może się przy tym upierać" - powiedział Merz w telewizji ARD. "Dawanie tego zezwolenia jest błędne".
26.10.2022

Chińczycy odpłynęli z rosyjskiej Arktyki

Chińska firma żeglugowa COSCO w tym roku zrezygnowała z korzystania z administrowanej przez Rosjan północnej drogi morskiej.
28.08.2022

Cadeler zleca budowę kolejnego jack-upa klasy F

Duński właściciel i operator statków do instalacji farm wiatrowych Cadeler poinformował, że podpisał kontrakt o wartości 345 mln dolarów z chińskim gigantem Cosco Heavy Industries. Umowa obejmuje budowę i dostawę nowego statku do montażu fundamentów i turbin typu jack-up.
18.05.2022

COSCO w ramach rozbudowy portu Tianjin uruchamia pierwszy terminal o zerowej emisji

COSCO Shipping Ports, duży chiński globalny operator portowy, podkreślił uruchomienie w północnym porcie Tianjin, swojego nowego terminalu o zerowej emisji dwutlenku węgla. Według firmy terminal stał się samowystarczalny, wykorzystując czystą energię do swoich operacji. Jest to część ogólnych wysiłków firmy w celu rozszerzenia działalności w Tianjin i swojego zrównoważonego rozwoju.
31.12.2021

Chińczyk trzyma Greka w garści? Krótka opowieść o porcie w Pireusie

Grecy w zeszłym miesiącu zwiększyli do 67 proc. udział w pireuskim porcie chińskiego giganta morskiego COSCO. Najnowsza umowa chińskiej dzierżawy wzmogła niepokój w związku z rosnącym zaangażowaniem Państwa Środka w europejską infrastrukturę oraz niespełnionymi obietnicami inwestycyjnymi Chińczyków.
14.11.2021

Pierwsze na świecie VLCC zasilane LNG rozpoczyna próby morskie

Pierwszy na świecie bardzo duży gazowiec napędzany skroplonym gazem ziemnym rozpoczął próby morskie na wodach chińskich po zakończeniu fazy budowy.
08.09.2021

OOCL zamawia dziesięć ekologicznych kontenerowców o ładowności 16 000 TEU

Firma Orient Overseas Container Line Limited (OOCL) z siedzibą w Hongkongu, zajmująca się spedycją i logistyką kontenerów, zamówiła w Chinach dziesięć przyjaznych dla środowiska kontenerowców o ładowności 16 000 TEU.
03.09.2021

COSCO Shipping – chiński gigant przybywa do gdyńskiego portu z kolejną partią śmigieł

W niedzielę 14 lutego około godziny 14:20 do gdyńskiego portu wpłynął statek „Tian Xi”, należący do chińskiego giganta żeglugowego firmy Cosco Shipping. Przywiózł on ładunek aż 114 śmigieł. Była to największa w historii Polski jednorazowa partia ładunku śmigieł turbin wiatrowych, które zostały zasztauowane, czyli odpowiednio umiejscowione i umocowane na pokładzie jednostki aż w 5 warstwach. Obsługą agencyjną zajęła się specjalizująca się w obsłudze takiego rodzaju towaru Morska Agencja Gdynia.
16.02.2021

COSCO Ports przejęło udziały w saudyjskim terminalu

Chińskie COSCO Shipping Ports (CSPL) podpisało umowę na zakup 20 procent udziałów z udziałowcami-założycielami saudyjskiego terminalu Red Sea Gateway Terminal Limited (RSGT) położonego w Jeddah Islamic Port.
01.02.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.