• <
Famor_1100x200_2022

Niemiecka stocznia zawiesza działalność na kolejne 2 tygodnie

PMK

19.04.2020 17:35 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Niemiecka stocznia zawiesza działalność na kolejne 2 tygodnie

Partnerzy portalu

Niemiecka stocznia zawiesza działalność na kolejne 2 tygodnie - GospodarkaMorska.pl

Niemiecka stocznia MV Werften, część Genting Hongkong, postanowiła przedłużyć wstrzymanie produkcji o kolejne dwa tygodnie w związku z pandemią koronawirusa.

Stocznia liczy na szybki koniec pandemii, ale granice są nadal zamknięte, a środki zdystansowania społecznego nadal obowiązują. 16 kwietnia kierownictwo MV Werften poinformowało swoich pracowników o nowej decyzji.

Jak wyjaśniono, możliwe byłoby przywrócenie produkcji tylko wtedy, gdy łańcuchy dostaw będą obsługiwane przez otwarte granice, a dystans między pracownikami nie będzie już wymagany.

Pod koniec marca MV Werften zaprzestał produkcji w stoczniach w Wismar, Rostock i Stralsund na cztery tygodnie. Produkcja statków miała zostać wznowiona w poniedziałek, ale teraz została ponownie przełożona.


Ogłoszenie nadeszło w momencie, gdy Niemcy wraz z innymi krajami sąsiadującymi walczą z pandemią koronawirusa. Na dzień 17 kwietnia liczba przypadków koronawirusa w Niemczech wzrosła do prawie 134 tysięcy, a liczba zgonów do około 3 870.

MV Werften to grupa stoczniowa powstała na fundamentach 75-letnich hanzeatyckich tradycji stoczniowych. Od 2016 roku stocznie w Wismarze, Rostocku i Stralsundzie tworzą światową markę „made in MV” specjalizującą się w budowie wielkich wycieczkowców i luksusowych megajachtów. W 2017 roku grupa MV dostarczyła pierwsze luksusowe statki wycieczkowe, dwa kolejne w 2018 roku. Kolejne dwa statki wycieczkowe klasy globalnej i flagowiec klasy Endeavour są obecnie w budowie. Grupa zatrudnia 3000 pracowników oraz kooperuje z setkami podwykonawców z całej Europy i ze Świata, wielu z nich to firmy z Polski.

Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.