• <
Nauta_top_1100x200

Na początku maja ze Stoczni Marynarki Wojennej wychodzą cztery odnowione jednostki

05.05.2015 10:33 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Na początku maja ze Stoczni Marynarki Wojennej wychodzą cztery odnowione jednostki
Na początku maja ze Stoczni Marynarki Wojennej wychodzą cztery odnowione jednostki - GospodarkaMorska.pl

Przegląd prac w Stoczni Marynarki Wojennej. Do 8 maja planowane jest zdanie czterech dużych jednostek.

Dziś zakończył się ramont drobnicowca „Wilson Avonmouth”, który do Stoczni Marynarki Wojennej S.A. przypłynął 24 kwietnia 2015 r. Głównym zadaniem stoczni była przeróbka systemu paliwowego z HFO na paliwo lekkie. Oprócz tego przeprowadzono typowe prace związane z przeglądem 5-letnim, takie jak przegląd armatury zaburtowej, prace konserwacyjno-malarskie, przegląd butli sprężonego powietrza, czyszczenie podgrzewaczy wirówki paliwa, oleju smarnego i systemu wspomagania, jak również przegląd uszczelnień. Jednostka należy do niemieckiego armatora. Odejście nastąpi wieczorem 5 maja, lub kolejnego dnia rankiem.

4 maja zakończono prace nad kolejnym drobnicowcem "Melas", który 22 kwietnia 2015 r. zawinął do Stoczni Marynarki Wojennej S.A na remont pierwszego odnowienia klasy. Zakres remontu tej jednostki objął głównie mycie kadłuba, piaskowanie oraz malowanie, przegląd zaworów, demontaż płetwy sterowej i wymianę uszczelnień. Ponad to przeprowadzono modyfikację i montaż osłony przyśrubowej, montaż przy śrubie napędowej dostarczonego przez armatora oprzyrządowania obniżającego zużycie paliwa, jak również przeróbkę systemu olejowego SG oraz instalacji wydechu w kominie. Wymieniono skorodowane włazy w obudowie wentylatorów ładowni i dokonano wymiany uszczelnień pochwy wału. Jednostka nalezy do niemieckiego armatora Schiffahrts GmbH&Co KG.

Najpóźniej 8 maja wydane zostaną dwie kolejne jednostki.

Będzie to remont odnowienia klasy holownika „Tytan” gdańskiego armatora, który przybył do Stoczni Marynarki Wojennej S.A. 30 dni temu. Zakres prac na tej jednostce obejmuje remont pędników, mycie HP kadłuba oraz pokładu nadbudówki, jak również późniejsze jego piaskowanie i malowanie. Ponadto przewidziany jest przegląd zaworów dennych i burtowych, wymiana kostek odbijacza dziobowego oraz przerobienie narożników odbojnicy z montażem. Oprócz tego wykonane zostanie łoże dla nowego dodatkowego odbijacza, wymieniona będzie kluza dziobowa, przeprowadzona zostanie weryfikacja, czyszczenie, konserwacja oraz malowanie łańcuchów kotwic. Przewidziane jest również sprawdzenie oraz wymiana anod, transport pędników z powrotem na jednostkę oraz ich montaż na burcie.

Kolejna jednostka to kontenerowiec "Zeus", który stacjonuje w SMW od 20 kwietnia br. do Stoczni Marynarki Wojennej S.A. Zakres prac wykonywanych przez stocznię obejmuje przede wszystkim dokowanie i prace konserwacyjne kadłuba, wymianę cynków ochrony korozyjnej na kadłubie. Ponad to dokonane będą przeglądy zaworów zaburtowych, linii wału wraz z uszczelnieniami, przegląd steru i płetwy sterowej jak również śruby nastawnej. Przewidziany jest również przegląd i ewentualna naprawa maszynki sterowej oraz steru strumieniowego wraz z naprawą silnika elektrycznego napędu steru. Oprócz tego przeprowadzone zostaną prace rurarskie na rurociągach hydraulicznych na pokładzie, przegląd i naprawa pompy pożarowej jak również przegląd, konserwacja i ewentualna naprawa kotwic i łańcuchów kotwicznych oraz czyszczenie i konserwacja komór kotwicznych. Prace remontowe obejmują również generalny przegląd silnika głównego oraz silników pomocniczych, przegląd butli powietrza startowego, drobne prace stalowe i kadłubowe. Przeprowadzone zostaną również próby obciążeniowe żurawika łodziowego. Armatorem jest Reederei M. Lauteriung Gmblt & Co KG. W przypadku "Zeusa" prace mogą się nieznacznie przesunąć z powodu dużych rozmiarów prac na porkywach oraz dodatkowych prac, jakie zlecił Reederei M. Lauteriung Gmblt & Co KG.

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 38925,00 $ tona 2,81% 15 paź
 Cynk 3794,00 $ tona 6,84% 15 paź
 Aluminium 3162,00 $ tona 0,35% 15 paź
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.