• <
Famor_1100x200_2022

Alfa Laval dostarczy systemy uzdatniania wód balastowych na 60 statków PŻM

ew

15.05.2018 13:01 Źródło: alfalaval.com
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Alfa Laval dostarczy systemy uzdatniania wód balastowych na 60 statków PŻM

Partnerzy portalu

Alfa Laval dostarczy systemy uzdatniania wód balastowych na 60 statków PŻM - GospodarkaMorska.pl

Jak poinformował na swojej stronie Alfa Laval czyli jeden ze światowych pionierów prac badawczych i konstrukcji systemów uzdatniania wód balastowych - podpisano umowę z Polską Żeglugą Morską ze Szczeina i armatorem Nova Ship Tech SA ze Szwajcarii na dostawę systemów uzdatniania wody balastowej trzeciej generacji. Na statki tych armatorów zostaną dostarczone systemy o wysokiej wydajności - rzędu ponad 1000 m³/h przepływu.


Umowa Alfa Laval z PŻM i Nova Ship Tech SAwskazuje na to, iż wielu armatorów inwestuje w kompletne rozwiązania dla całej swojej floty.
W ciągu ostatniego roku przepisy związane z wodami balastowymi ułatwiły procesy instalacji i pozwoliły zachować szerszą, długoterminową perspektywę.

Stopień skuteczności systemów (wielkość organizmów morskich i ich gęstość na jednostkę pojemności) określona jest zapisami w Konwencji IMO i w oddzielnych - znacznie bardziej rygorystycznych - przepisach U.S. Coast Guard. Systemy Alfa Laval spełniają warunki obu tych organizacji.Systemy uzdataniania wód balastowych mają na celu ich oczyszczenie z materiału biologicznego tak, aby transfer wód balastowych pomiędzy różnymi regionami świata, nie przyczyniał się do rozsiewania gatunków obcych dla danego akwenu gdyż mogą okazać się inwazyjnymi lub nawet destrukcyjnymi dla lokalnych ekosystemów.

Jak powiedział Anders Lindmark, szef Alfa Laval PureBallast: "Wiodący gracze na rynku, tacy jak Polsteam (PŻM) czy Nova Ship Tech SA, dążą do poważnych modernizacji systemów uzdatniania wody balastowej. W świetle ostatnich zaleceń władz są zainteresowani nie tylko odpowiednią technologią, ale także stabilnym partnerstwem, które będzie w stanie wesprzeć ich na dłuższą metę.

 
Umowa ze szczecińską firmą to rozwinięcie wcześniejszej współpracy i inwestycji w systemy PureBallast 3, którą zrealizowano w połowie 2017 roku. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Po zainstalowaniu zakontraktowanych sześciu systemów, armator zdecydował się wyposażyć pozostałą część floty w systemy PureBallast 3. Łącznie będzie to aż 60 instalacji.

Wszystkie systemy, które mają być zainstalowane na statkach PŻM mają mieć wysokie wydajności - obsługujące przepływy przynajmniej 1000 m³/h, a 16 z nich - ponad 2000 m³/h.

– To była kluczowa decyzja dla Polsteam, oparta na długoterminowych czynnikach, takich jak ekonomika eksploatacji i bezpieczeństwo, pewność dostaw - powiedział Grzegorz Wardzyński, dyrektor działu technicznego Polsteam. – Technologia UV używana przez PureBallast 3 będzie prostsza i bardziej opłacalna niż elektrochlorowanie, nawet w naszych bardzo dużych systemach. Ale równie ważne było, aby wybrać dostawcę, który może dostarczyć nam te rozwiązania teraz, ale też będziemy mogli liczyć na niego w przyszłości.  Wiedza, serwis i części będą miały decydujące znaczenie dla zapewnienia zgodności z przepisami w kolejnych latach eksploatacji naszych statków. Dlatego też system PureBallast 3 jest właściwym wyborem do wyposażenia naszej floty.

Firma Alfa Laval posiada centra serwisowe w portach w Szanghaju, Singapurze, Dubaju, Rotterdamie i Houston. W polskich portach Alfa Laval Polska umożliwia realizację usługi przez polskich inżynierów serwisu.


Aby dowiedzieć się więcej na temat  Alfa Laval PureBallast 3 i Alfa Laval do uzdatniania wody balastowej, odwiedź www.alfalaval.com/pureballast

Źródło:
alfalaval.com

Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 34350,00 $ tona 1,48% 13 maj
 Cynk 3499,00 $ tona -1,16% 13 maj
 Aluminium 2722,00 $ tona 1,30% 13 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.