• <
smartre_2023

Wielu chętnych na budowę kładki na Ołowiance

PMK

11.04.2016 13:56 Źródło: własne
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Wielu chętnych na budowę kładki na Ołowiance

Partnerzy portalu

Wielu chętnych na budowę kładki na Ołowiance - GospodarkaMorska.pl

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańsk otrzymała aż 7 ofert na budowę kładki nad Motławą przy Ołowiance. Najtańsza z nich opiewa na kwotę 7,6 mln zł. To mniej niż zakłada budżet inwestycji (10 mln zł). Kładka ma być ukończona w połowie przyszłego roku.

Autorem najlepszej oferty jest Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor z Zawiercia. Druga najtańsza oferta była warta 8,1 mln zł, a złożył ją gdyński Vistal. Władze miasta mają rozstrzygnąć konkurs już za kilka dni. Kontrakt może być podpisany już na przełomie kwietnia i maja. Kryteria wyboru zawierają: cenę (waga 90 proc.) i termin gwarancji (waga 10 proc.)

Kładka ma łączyć ul. Rycerskiej z Ołowianką. Będzie się otwierać i zamykać w czasie około 2 minut, jej wygląd ma sprawiać wrażenie lekkości. Za pomysł odpowiedzialna jest słoweńska firma Ponting, która w 2013 roku wygrała międzynarodowy konkurs architektoniczny organizowany przez Gdańsk, a prace projektowe zostały zlecone firmie Mosty Gdańsk.

Planowana kładka ma stworzyć nową trasę spacerową i atrakcyjny akwen dla turystów morskich oraz zwiększyć atrakcyjność rejonu Szafarnia poprzez umożliwienie nowego dojścia. Obiekt ten ma również zaktywizować rejon dawnych zakładów mięsnych, które dzięki temu mogą stać się jednymi z najbardziej atrakcyjnych terenów inwestycyjnych.

Partnerzy portalu

legal_marine_mateusz_romowicz_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.