• <

Pracownicy PGG skorzystają ze zniżek i rabatów - m.in. w PZU i na stacjach PKN Orlen

ew

24.04.2018 11:53 Źródło: PAP
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Pracownicy PGG skorzystają ze zniżek i rabatów - m.in. w PZU i na stacjach PKN Orlen

Partnerzy portalu

Pracownicy PGG skorzystają ze zniżek i rabatów - m.in. w PZU i na stacjach PKN Orlen - GospodarkaMorska.pl

Pracownicy Polskiej Grupy Górniczej (PGG) i członkowie ich rodzin będą mogli skorzystać z programów rabatowych na towary oraz usługi, świadczone przez kilka firm. Zapłacą mniej np. za paliwo, ubezpieczenia oraz korzystanie z obiektów sportowych i kulturalnych.

O programie o nazwie „PGG Family” opowiedzieli podczas wtorkowej konferencji prasowej przedstawiciele tej górniczej spółki oraz firm, które będą udzielały rabatów jej pracownikom. To PKN Orlen, PZU, Intersport i MyBenefit.

Górnicza spółka udostępni partnerom swe obiekty i umożliwi dostęp do pracowników, otrzymując w zamian niższe ceny dla zatrudnionych. Program ma być wkrótce rozszerzany o umowy z kolejnymi partnerami – zapowiada PGG.

„Celem programu jest zorganizowanie dla pracowników PGG i ich rodzin możliwości korzystania z powszechnych, najbardziej dostępnych dóbr, ale w sposób tańszy (…) Chcemy, by pracownicy PGG poczuli pozytywny przekaz wynikający z tego, że pracują w jednej z największych w Polsce firm” - powiedział prezes PGG Tomasz Rogala.

Jak zaznaczył, jego spółka chce wykorzystać efekt skali – w PGG, w 19 zakładach produkcyjnych pracuje 43 tys. osób, ale wraz z członkami rodzin to już blisko 200 tys. konsumentów. Wbrew stereotypom, to ludzie w większości młodzi, na co dzień korzystający np. z obiektów sportowych – podkreślił prezes.

Jako pierwszy ma wystartować program rabatowy Intersportu. Jak powiedziała Iwona Książek z tej firmy, dzięki specjalnej stronie internetowej dedykowanej pracownikom PGG, będą oni mogli otrzymać pięcioprocentowe rabaty na wszystkie artykuły, a na wybrane – nawet 10 proc. zniżki.

Rozmowy z pozostałymi partnerami jeszcze są finalizowane, umowy mają zostać podpisane w najbliższych dniach. Paweł Doleciński z Orlenu powiedział, że jego firma oferuje pracownikom PGG karty rabatowe na paliwa i usługi świadczone na stacjach paliw. Piotr Kozieł z PZU Życie wskazał, że umowa z PGG pozwoli rozszerzyć dotychczasową współpracę obu firm, dotyczącą grupowych ubezpieczeń pracowniczych, o formułę dopasowania programów rabatowych do potrzeb konkretnego pracownika.

Prezes MyBenefit Jarosław Komorowski wskazał, że przygotowując ofertę dla PGG jego firma skupiła się takich kategoriach, jak sport, kultura, rozrywka i wypoczynek. To m.in. karta Multisport, umożliwiająca korzystanie z obiektów sportowych, a także program rabatowy, dzięki któremu można zapłacić mniej za bilety do kina czy teatru.

Pytany podczas konferencji o kondycję PGG, Rogala ocenił, że jest ona „dobra, bardzo dobra” i stabilna. Nie chciał na razie zdradzić, jakie wyniki spółka osiągnęła w pierwszym kwartale. „Są pozytywne. Pozwalają nam pozytywnie patrzeć w przyszłość” - oświadczył.

W poniedziałek związkowcy z PGG porozumieli się z zarządem w sprawie podwyżek płac – wzrosną one o w tym roku 7 proc., na co spółka przeznaczy w tym roku 280 mln zł, a w przyszłym roku ich koszt przekroczy 300 mln zł.

Partnerzy portalu

legal_marine_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 34250,00 $ tona 0,29% 25 maj
 Cynk 3749,00 $ tona -0,50% 25 maj
 Aluminium 2829,00 $ tona -1,77% 25 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.