• <
PZT_980x120_gif_2020

Technologia używana na statkach może pomóc w walce z koronawirusem

Strona główna Porty, logistyka Technologia używana na statkach może pomóc w walce z koronawirusem
Technologia używana na statkach może pomóc w walce z koronawirusem - GospodarkaMorska.pl

PMK

21.04.2020 Źródło: własne

Technologia światła ultrafioletowego wykorzystywana do zabijania gatunków inwazyjnych znajdujących się w zbiornikach balastowych na statkach może chronić marynarzy, pracowników służby zdrowia i osoby udzielające pierwszej pomocy przed transferem komórek koronawirusa z powierzchni – stwierdziła francuskie BIO-UV Group.

Firma poinformowała, że przygotowuje system dezynfekcji powierzchni oparty na technologii reaktora UV-C stosowanej w produktach do zarządzania wodą balastową. 50-centymetrowe urządzenie ręczne emituje promień UV-C, który przepływa przez powierzchnię, a dezynfekcja skanowanego obszaru zajmuje tylko kilka sekund.

Skaner może być użyty do usunięcia koronawirusa z łóżek chorych / szpitalnych, stołów, klawiatur komputerowych, mebli i wszystkich innych powierzchni. System wejdzie na rynek po weryfikacji przez niezależne podmioty.

Francuska firma dołącza do wielu innych firm badawczych i technologicznych, które inwestują w zmianę przeznaczenia swoich produktów i rozwiązań technologicznych w celu zwalczania pandemii.

W tym samym czasie TRIOGEN, spółka zależna Grupy BIO-UV, pracuje nad rozwojem systemu dezynfekcji mokrych powierzchni za pomocą ozonu.

- Zmobilizowaliśmy nasz zespół badawczo-rozwojowy do opracowania systemu dezynfekcji powierzchni przeznaczonych przede wszystkim dla całego personelu pielęgniarskiego. Jednak technologia ma potencjalne zastosowanie w innych sektorach - powiedział założyciel i dyrektor generalny Grupy BIO-UV, Benoít Gillmann.

Grupa BIO-UV sprawdza możliwości, wydajność i niezawodność prototypu w dwóch laboratoriach posiadających certyfikat CE.

- Od 6 kwietnia poczyniono postępy w ukończeniu prototypu, którego wydajność jest obecnie testowana zgodnie z najsurowszymi międzynarodowymi standardami - powiedział Gillmann.

- Celem tego testu jest sprawdzenie zdolności systemu do dezynfekcji i wyeliminowania wszystkich rodzajów mikroorganizmów za pomocą technologii UV-C. Po zakończeniu tych testów drugie laboratorium będzie pracowało przez kilka następnych tygodni nad testowaniem skuteczności systemu w eliminacji Covid-19 – dodał.

Firma powiedziała, że jeśli uda się skutecznie wykazać skuteczność skanera UV-C, zostanie on wprowadzony do personelu medycznego i pracowników służby zdrowia od końca maja.

- Na późniejszym etapie system zostanie wprowadzony do obrotu w innych sektorach przemysłu, w tym w sektorze morskim, aby chronić naszych marynarzy przed zarażeniem. Marketing będzie kontynuowany po uzyskaniu oznakowania CE - powiedział Gillmann.

Źródło:
własne
port_gdynia_port_zewnętrzny_390x100_jpg_2020
 Ropa brent 45,25 $ baryłka  -0,20% 17:36
 Cyna 17960,00 $ tona 0,39% 5 sie
 Cynk 2370,00 $ tona 2,86% 5 sie
 Aluminium 1739,00 $ tona 1,76% 5 sie
 Pallad 2250,85 $ uncja  0,90% 17:36
 Platyna 996,65 $ uncja  0,32% 17:36
 Srebro 28,10 $ uncja  3,77% 17:36
 Złoto 2054,20 $ uncja  0,69% 17:36

Dziękujemy za wysłane grafiki.