• <
BOTA_2023

Prywatyzacja greckiego portu opóźniona

07.10.2015 06:53 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Prywatyzacja greckiego portu opóźniona - GospodarkaMorska.pl

Grecki rząd planuje opóźnić o kilka tygodni prywatyzację swojego największego portu w Pireusie. Oficjalnym powodem przesunięcia terminu są wrześniowe wybory, które zabrały dużo czasu ministrom odpowiedzialnym za przeprowadzenie prywatyzacji.

Wcześniej oczekiwano, że inwestor zostanie wybrany na przełomie września i października. - Procedury opóźniły się o około 20 dni, ponieważ zabrakło nam podpisów ministrów transportu morskiego i finansów – tłumaczą przedstawiciele rządu.

Prywatyzacja portu był częścią trzeciego programu pomocowego Grecji, który od długiego czasu boryka się z olbrzymi długami. Zainteresowane jednym z głównych portów śródziemnomorskich jest chińskie Cosco, holenderskie APM Terminals oraz filipińskie International Container Terminal Services. Wszystkie te firmy mają czas do końca października, by złożyć oferty zakupu 51 proc. akcji w Pireuse.

Przetarg zawiera opcje powiększenia udziałów w porcie do 67 proc., jeżeli potencjalny inwestor zainwestuje w Pireusie przynajmniej 300 mln euro.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.