• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

DFDS chce być ważnym ogniwem Nowego Jedwabnego Szlaku

Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski DFDS chce być ważnym ogniwem Nowego Jedwabnego Szlaku

Partnerzy portalu

DFDS chce być ważnym ogniwem Nowego Jedwabnego Szlaku - GospodarkaMorska.pl

DFDS już dziś stanowi ważnego ogniwo, gdy chodzi o transport towarów pomiędzy Dalekim Wschodem a Europą. Popularny operator logistyczny i przewoźnik promowy chce mieć duży udział w dalszym wzmacnianiu kanałów transportowych pomiędzy Chinami i Europą.

Już teraz duński armator odgrywa znaczącą rolę, gdy chodzi o dystrybucję ładunków, które z Państwa Środka trafiają do Europy. Większość z nich pochodzi z Zhengzhou. Olbrzymią rolę odgrywa tu transport intermodalny. DFDS bierze udział w organizacji dalszego transportu towarów, które szlakami kolejowymi trafiają do Hamburga. Wiele z nich przewożonych jest potem przez operatora drogą lądową do Cuxhaven, a potem promami Jutlandia Seaways oraz Stena Foreteller dostarczane są potem do Immingham.

Czas przewozu przesyłek z Hamburga do portu w Wielkiej Brytanii zamyka się w okresie od 20 do 22 godzin, a DFDS oferuje 5-6 takich połączeń tygodniowo.

„Takie połączenie oraz fakt, że istnieje tylko jeden punkt styczności dla całej podróży z Hamburga do momentu dostawy w Anglii zostały bardzo dobrze przyjęte przez klientów. Spodziewamy się, że wolumen towarów będzie nadal rósł i jesteśmy przekonani, że my też możemy zwiększyć wielkość transportowanych ładunków dzięki krótkim czasom tranzytu oraz wysoką częstotliwością oferowanych połączeń” - powiedział Marcus Braue z DFDS.

Połączenie kolejowe pomiędzy Chinami a Europą zostało uruchomione w 2008 r. Wielkość frachtu przewożonego na tym szlaku rośnie w zawrotnym tempie. Rocznie przewożonych w ten sposób jest już 90 tysięcy kontenerów.

Inicjatywa, która określana jest mianem Nowego Jedwabnego Szlaku, jest jednym z najambitniejszych projektów, które realizowane są przez Chiny. W ramach tego przedsięwzięcia w ciągu kilkudziesięciu lat znacząco ma się poprawić infrastruktura łącząca Chiny z innymi azjatyckimi krajami i przede wszystkim Europą. Udoskonalona ma zostać sieć dróg i kolei. Już dziś jedno z takich ważnych połączeń kolejowych łączy chińskie Chengdu z Łodzią.

bulk_cargo_port_szczecin
Źródło:
promyskat.pl

Partnerzy portalu

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna
port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.