• <

Pieniądze z Unii dla przemysłu stoczniowego

01.06.2015 10:57 Źródło: własne
Strona główna Pieniądze z Unii dla przemysłu stoczniowego
Pieniądze z Unii dla przemysłu stoczniowego - GospodarkaMorska.pl

47. uczestników reprezentujących 32 firmy w dniach 21-23 maja dyskutowało podczas Seminarium Szkoleniowego w Pogorzelicy, pt. "Pozyskiwanie funduszy dla firm branży stoczniowej i producentów konstrukcji wielkogabarytowych oraz dla firm serwisowych" zorganizowanego przez Zachodniopomorski KLASTER MORSKI.

Zaproszeni prelegenci: przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, Banku Gospodarstwa Krajowego, Biura ds. Unii Europejskiej Banku Handlowego, Noble Banku, Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Rozwoju Gospodarczego, Szczecińskiego Centrum Przedsiębiorczości, towarzystwa klasyfikacyjnego TÜV NORD Polska i Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, zgromadzeni w sali konferencyjnej wraz z przedstawicielami kadry zarządczej firm, dyskutowali na temat skutecznego wsparcia dla przedsiębiorstw w perspektywie finansowej Unii Europejskiej na lata 2014 - 2020, ze szczególnym uwzględnieniem sektora stoczniowego. Tematami towarzyszącymi były również: kredyt technologiczny na innowacje w ramach działania 4.3 Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, możliwości pozyskania kapitału na potrzeby realizacji projektów inwestycyjnych przez małe i średnie przedsiębiorstwa wraz ze strategią aplikowania o fundusze na działalność rozwojową oraz rola jednostek badawczo - rozwojowych w procesie pozyskiwania funduszy z Unii Europejskiej. W kwestii podstaw prawnych dotyczących planu inwestycyjnego dla Europy z wyszczególnieniem branży stoczniowej i morskiej wypowiadał się radca prawny Klastra. Podczas spotkania poruszono również zagadnienia ubezpieczeniowo - podatkowe przedsiębiorstw z sektora stoczniowego w ujęciu bezpieczeństwa prawnego realizacji kontraktów oraz możliwości nawiązania współpracy z zagranicznymi kontrahentami. Harmonogram spotkania pierwszego dnia podzielony był na dwa bloki, natomiast trzeciego dnia  odbyły się konsultacje dla firm, gdzie rozważano konkretne przypadki, udzielano porad oraz wymieniano subiektywne opinie w kwestiach dotacji na rozwój środków produkcji, podnoszenia kwalifikacji pracowników i współpracę z sektorem nauki w zakresie innowacji.

Seminarium Szkoleniowe w Pogorzelicy było doskonałą okazją nie tylko do omówienia tematów wsparcia finansowego, kierowanego tam, gdzie wdrażane będą innowacje, wysokie technologie i realizowane cele regionalnych specjalizacji, ale również okazją do spotkania networkingowego, wymiany informacji i doświadczeń przedstawicieli firm branży przemysłowej, stoczniowej i serwisowej. Zadowolenie i pozytywne komentarze uczestników skłoniły organizatora do podjęcia  decyzji o organizacji kolejnej edycji Seminarium Szkoleniowego  we wrześniu bierzącego roku.

 

Zachodniopomorski Klaster Morski

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 35732,00 $ tona 0,17% 29 lip
 Cynk 2984,00 $ tona 1,12% 29 lip
 Aluminium 2556,00 $ tona 1,59% 29 lip
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.