• <
CHIPOLBROK_TOP

Nowe nominacje w rządzie - Andrzej Czerwiński ministrem skarbu państwa

15.06.2015 18:25 Źródło: własne
Strona główna Nowe nominacje w rządzie - Andrzej Czerwiński ministrem skarbu państwa
Nowe nominacje w rządzie - Andrzej Czerwiński ministrem skarbu państwa - GospodarkaMorska.pl

Premier Ewa Kopacz przedstawiła nowego ministra skarbu Andrzeja Czerwińskiego, następce Włodzimierza Karpińskiego, który w ubiegłym tygodniu podał się do dymisji.

Premier przedstawiła również pozostałe rządowe nominacje.

Każda z tych osób wie, co znaczy służba obywatelom, wie, co znaczy ciężka praca i wie, co znaczy znajomość problemów zwykłych ludzi – podkreśliła premier Ewa Kopacz, prezentując nazwiska nowych ministrów.

Sylwetki nowych ministrów

Andrzej Czerwiński, Minister Skarbu Państwa
Samorządowiec, były prezydent Nowego Sącza, poseł na Sejm IV, V i VI kadencji. Specjalista w dziedzinie energetyki oraz gospodarki. Szef Komisji Nadzwyczajnej do spraw energetyki i surowców energetycznych.

Dorota Niedziela, sekretarz stanu w ministerstwie środowiska
Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej na Akademii Rolniczej we Wrocławiu. Lekarka weterynarii wrażliwa na sprawy ochrony środowiska, posłanka na Sejm VII kadencji. Od początku kadencji aktywny członek Sejmowej Komisji Ochrony Środowiska. Członek zarządu Śląskiej Polikliniki Weterynaryjnej oraz sekretarz Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii. Członek Komisji Ochrony Środowiska w Sejmie. Uczestnik ONZ – towskich konferencji dotyczących polityki klimatycznej tzw. COP.

Anna Ewa Nemś, sekretarz stanu w ministerstwie gospodarki
Działaczka samorządowa, przedsiębiorca i polityk, była wiceprezydent Zawiercia.  Posłanka na Sejm VII kadencji. Absolwentka Wydziału Handlu Zagranicznego Akademii Ekonomicznej w Krakowie.

Profesor Marian Zembala, Minister Zdrowia
Lekarz, kardiochirurg, transplantolog, a także Kierownik Kliniki Kardiochirurgii i Transplantologii w Zabrzu oraz Dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Wspólnie z profesorem Religą stworzył, a potem rozwinął w Zabrzu nowoczesną polską kardiochirurgię i transplantację serca dorosłych i dzieci, jest także pionierem transplantacji płuc w Polsce.

Adam Korol, Minister Sportu i Turystyki
Czterokrotny mistrz świata, mistrz olimpijski z Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Związany ze sportem od 13 roku życia. Od początku z jedną, ukochaną dyscypliną sportu - z wioślarstwem. Wykładowca akademicki, zapalony maratończyk.

Marek Biernacki, koordynator służb specjalnych
Przewodniczący Komisji ds. Służb Specjalnych, były minister spraw wewnętrznych i administracji, były minister sprawiedliwości.

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 34750,00 $ tona 0,43% 22 lip
 Cynk 2920,00 $ tona -0,07% 22 lip
 Aluminium 2449,00 $ tona 0,70% 22 lip
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.