• <
BOTA_2023

Nieoficjalnie: 19 czerwca premier Morawiecki spotka się w Berlinie z kanclerz Niemiec Angelą Merkel

pc

11.05.2018 04:36 Źródło: PAP
Strona główna Nieoficjalnie: 19 czerwca premier Morawiecki spotka się w Berlinie z kanclerz Niemiec Angelą Merkel
Nieoficjalnie: 19 czerwca premier Morawiecki spotka się w Berlinie z kanclerz Niemiec Angelą Merkel - GospodarkaMorska.pl

19 czerwca premier Mateusz Morawiecki złoży wizytę w Berlinie, gdzie spotka się z kanclerz Niemiec Angelą Merkel - dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł dyplomatycznych. Będzie to trzecie spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z szefową niemieckiego rządu.

Ostatnie spotkanie szefów polskiego i niemieckiego rządu miało miejsce na początku marca, kiedy z wizytą w Warszawie przebywała kanclerz Angela Merkel. Była to druga - po Francji - wizyta zagraniczna Merkel od jej wybrania przez Bundestag na czwartą kadencję na stanowisko kanclerza Niemiec.

Na wspólnej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że współpraca Polski i Niemiec jest niezbędna do zapewnienia dobrej współpracy w Europie. Z kolei kanclerz Niemiec Angela Merkel zaznaczyła, że rząd niemiecki chce pielęgnować dobre stosunki sąsiedzkie, a jako pozytywny element wzajemnych relacji wskazała stosunki gospodarcze.

Szefowie obu rządów spotkali się również w Berlinie w lutym bieżącego roku.

Dziękujemy za wysłane grafiki.