Prezydent Aleksandra Dulkiewicz, w czwartek, 3 września spotkała się m.in. ze swoimi zastępcami Piotrem Grzelakiem i Piotrem Borawskim, a także prezesem spółki Gdańska Infrastruktura Wodno-Kanalizacyjna i przedstawicielem Saur Neptun Gdańsk.
Podczas spotkania prezydent zdecydowała, że Gdańsk wspólnie ze Związkiem Miast i Gmin Morskich zleci pogłębioną ekspertyzę stanu czystości i jakości wody w Wiśle w okolicach ujścia do Zatoki Gdańskiej. Ekspertyzę przygotują specjaliści z Politechniki Gdańskiej.
Sytuacja i stan wód jest na bieżąco monitorowany. Ponadto władze Warszawy szybko zadziałały, ścieki są stale ozonowane. W zeszłym roku, kiedy doszło do podobnej sytuacji, wspólnie z ekspertami analizowane było ryzyko potencjalnego wpływu awarii na wody Zatoki Gdańskiej. Zgodnie z przewidywaniami, ze względu na odległość, którą pokonuje woda zanim dopłynie do Gdańska, wpływ awarii należy uznać za znikomy.
Gdańskie plaże od lat mogą się poszczycić certyfikatem Błękitnej Flagi, który uzyskują do dziś, a świadczy on o najwyższym bezpieczeństwie kąpieliska, także pod kątem sanitarno-epidemiologicznym. Warto przypomnieć, że do czasu modernizacji Czajki, wszystkie ścieki z Warszawy trafiały nieoczyszczone do Wisły, co nie miało wpływu na czystość wód, potwierdzaną certyfikatem
Rozliczenia marynarzy: Chiny, od 2024 roku zmiana umowy podatkowej
Raportowanie ESG: diabeł tkwi w szczegółach - wywiad z radcą prawnym Mateuszem Romowiczem
MRiRW: potrzebne są zrównoważone działania dotyczące Morza Bałtyckiego
Czarter na podróż – okres ładowania (laytime)
OZE: Strategia czy jej brak w zakresie cyberbezpieczeństwa RP na morzu?
Najważniejsze terminy dla marynarza z perspektywy prawa podatkowego